Chciałabyś pofarbować włosy? Dobierz właściwą farbę

Farbowanie włosów i zmienianie ich koloru to domena kobiet, jednakże w obecnych czasach również niejeden mężczyzna decyduje się na ten zabieg w salonie fryzjerskim bądź w zaciszu swojego domu. Bez względu na to czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, warto być świadomym, jak wybrać farbę, aby włosy uzyskały pożądany kolor.

Modelka w bieliźnie

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com

Nade wszystko musisz zdecydować się na kolor, na jaki chcesz zafarbować swoje włosy, pamiętając, że z reguły odcień jest o jeden albo dwa tony ciemniejszy aniżeli na pudełku. Dodatkowo ważne jest to czy masz naturalne włosy, czy już były kiedyś koloryzowane. Tylko w pierwszym przypadku rezultat można przewidzieć, ponieważ włosy farbowane reagują inaczej. Po drugie, należy zdecydować na typ koloryzacji – wybrać farbę czy piankę? Pianki do włosów są łatwiejsze do samodzielnego stosowania. Dzięki wygodzie ich nakładania nawet malowanie włosów podczas wyjazdu będzie możliwe. Z kolei zwykłe farby jak w ofercie wymagają większej dokładności, jednakże zawsze można poprosić o pomoc mamę czy koleżankę.

Warta wypróbowania jest farba luo color, w której amoniak jest zastąpiony substancją zasadową nie niszczącą fryzury. Luo color gwarantuje nasycony, a tym samym lśniący kolor z efektem trój wymiaru. Do tego fantastycznie wzmacnia włosy i sprawia, iż są gładkie.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Przejdź więc w poniższy link, dowiedz się tutaj (https://www.arapneumatik.pl/k-259-wylaczniki-cisnieniowe-przygotowania-powietrza-parker), czy kolejne notki też Cię wciągną. Sądzimy, że tak.

Efektywnie pokrywa siwiejące włosy i można ją zakupić w większości sklepów kosmetycznych. Co poza tym należy wiedzieć, wybierając właściwą farbę?

Jeśli masz czarne włosy i chcesz to zmienić, na początek niezbędna jest dekoloryzacja, w innym razie nowy kolor będzie w zasadzie niewidoczny, a co najwyżej doda refleksów. Ponadto cienkie włosy są o wiele bardziej wrażliwe na działanie farby, toteż nie trzeba nakładać plastikowego czepka dla poprawienia efektu, a można nawet trzymać farbę pięć min. krócej.

Jeżeli masz problem z odpowiednim doborem farby lub pianki do włosów, najlepiej udaj się do profesjonalnego fryzjera, który ma praktykę w tym temacie i wyczaruje na twojej głowie upragnioną fryzurę z wymaganym kolorem lub przeczytaj rady na . Inaczej może się okazać, iż nie takie były twoje intencje, jednak całe szczęście farba także stopniowo się zmywa, natomiast włosy odrastają, zatem będzie czas na następne próby. Wykorzystując nasze porady z pewnością wszytko pójdzie dobrze.