Chciałabyś pofarbować włosy? Dobierz właściwą farbę

Farbowanie włosów i zmienianie ich koloru to domena kobiet, jednakże w obecnych czasach również niejeden mężczyzna decyduje się na ten zabieg w salonie fryzjerskim bądź w zaciszu swojego domu. Bez względu na to czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, warto być świadomym, jak wybrać farbę, aby włosy uzyskały pożądany kolor.

Modelka w bieliźnie

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com

Nade wszystko musisz zdecydować się na kolor, na jaki chcesz zafarbować swoje włosy, pamiętając, że z reguły odcień jest o jeden albo dwa tony ciemniejszy aniżeli na pudełku. Dodatkowo ważne jest to czy masz naturalne włosy, czy już były kiedyś koloryzowane. Tylko w pierwszym przypadku rezultat można przewidzieć, ponieważ włosy farbowane reagują inaczej. Po drugie, należy zdecydować na typ koloryzacji – wybrać farbę czy piankę? Pianki do włosów są łatwiejsze do samodzielnego stosowania. Dzięki wygodzie ich nakładania nawet malowanie włosów podczas wyjazdu będzie możliwe. Z kolei zwykłe farby jak w ofercie wymagają większej dokładności, jednakże zawsze można poprosić o pomoc mamę czy koleżankę.

Warta wypróbowania jest farba luo color, w której amoniak jest zastąpiony substancją zasadową nie niszczącą fryzury. Luo color gwarantuje nasycony, a tym samym lśniący kolor z efektem trój wymiaru. Do tego fantastycznie wzmacnia włosy i sprawia, iż są gładkie.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Przejdź więc w poniższy link, dowiedz się tutaj (https://www.arapneumatik.pl/k-259-wylaczniki-cisnieniowe-przygotowania-powietrza-parker), czy kolejne notki też Cię wciągną. Sądzimy, że tak.

Efektywnie pokrywa siwiejące włosy i można ją zakupić w większości sklepów kosmetycznych. Co poza tym należy wiedzieć, wybierając właściwą farbę?

Jeśli masz czarne włosy i chcesz to zmienić, na początek niezbędna jest dekoloryzacja, w innym razie nowy kolor będzie w zasadzie niewidoczny, a co najwyżej doda refleksów. Ponadto cienkie włosy są o wiele bardziej wrażliwe na działanie farby, toteż nie trzeba nakładać plastikowego czepka dla poprawienia efektu, a można nawet trzymać farbę pięć min. krócej.

Jeżeli masz problem z odpowiednim doborem farby lub pianki do włosów, najlepiej udaj się do profesjonalnego fryzjera, który ma praktykę w tym temacie i wyczaruje na twojej głowie upragnioną fryzurę z wymaganym kolorem lub przeczytaj rady na .

Omawiany temat Cię zainteresował? Więc odsyłam tu (https://laversa.pl/sukienki-plus-size), gdyż znajdziesz tu interesujące dane na opisywane zagadnienie, które godne są zainteresowania.

Inaczej może się okazać, iż nie takie były twoje intencje, jednak całe szczęście farba także stopniowo się zmywa, natomiast włosy odrastają, zatem będzie czas na następne próby. Wykorzystując nasze porady z pewnością wszytko pójdzie dobrze.