Obsługa techniczna na imprezach istotnym czynnikiem tego typu eventów

Gdy idziemy imprezę rozmyślamy o milionie atrakcji, o tym, że będzie świetna zabawa. Każdy chce zapamiętać jakąś imprezę na bardzo długi czas. Jednak żeby wszystko było rzeczywiście ekstra zabawą musi się przy tym wszystkim nieźle natrudzić obsługa techniczna imprez.

Osoby, które pracują w obsłudze technicznej wiedzą, że już wiele godzin przed imprezą muszą się wszystkim zająć. Rozpoczynając od ogarnięcia we właściwych miejscach barierek, przez sprawdzenie czy scena jest w odpowiedni sposób rozstawiona, a kończąc na sprawdzeniu montażu oświetlenia scenicznego i na zwrócenie uwagi też na nagłośnienie. Oczywiście są technicy, którzy zajmują się ochroną imprezy, technicy od światła i osoby od odpowiedniego nagłośnienia. Jednak to wszystko nazywa się techniczną obsługę imprezy. Do tego dochodzi stworzenie właściwych warunków osobom, które mają uświetnić daną imprezę. Czyli część osób od obsługi technicznej zajmuje się tzw. garderobą a część jedzeniem. Wszystko po prostu powinno być zapięte na ostatni guzik.

Scena na imprezach

Wszystkie osoby, które idą na jakąkolwiek imprezę chciałyby się świetnie bawić.

obsługa techniczna rozstawia scene

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Artyści chcą dać jak najwięcej emocji tym, którzy zjawią się na koncercie, jak również na jakimkolwiek innym widowisku. Ale artyści mają pełną świadomość jak istotne jest między innymi oświetlenie sceniczne i nagłośnienie estradowe. Bez odpowiedniego oświetlenia nie będzie dobrego show. Podobnie bez odpowiednio ustawionego nagłośnienia impreza nie będzie ciekawa. Z tego powodu tak istotne jest, by mieć dobrą obsługę techniczną. Oczywiście część zespołów ma swoich techników, którzy dodatkowo zajmują się tym by zespół odpowiednio brzmiał na scenie. To bardzo istotne, bo to pozwala na zagranie faktycznie dobrego koncertu. Tak samo, kiedy mówimy o oświetleniu. Jeżeli ma zostać wystawiana jakakolwiek sztuka albo koncert – potrzebne jest uzupełnienia muzyki światłami to też bardzo istotne jest, to, jak zostaną ustawione światła i kto będzie za nie odpowiedzialny w czasie koncertu. Więcej na

W tych czasach każde z wystąpień, każda impreza to niepowtarzalne szaleństwo. Jeżeli artysta ma chęć naprawdę się wyróżnić, należy mieć wszystko do końca ogarnięte, a to nie byłoby możliwe, kiedy obsługa techniczna imprez nie będzie tak profesjonalna.