Progi wymuszające zwolnienie prędkości, pachołki drogowe jako zabezpieczenie na jezdni w trakcie normalnego użytkowania i kolizji

Każdy zdaje sobie sprawę, jaki jest odsetek wypadków na polskich drogach spowodowany przekroczeniem dozwolonej prędkości. Jest to drugi powód, zaraz po tym związanym z wsiadaniem w stanie nietrzeźwym za kierownicę. Niestety nie są to chlubne wyniki, dlatego należy jakoś temu zaradzić. Świetnym rozwiązaniem w wielu miejscach okazują się progi zwalniające.

roboty drogowe

Autor: Kenneth Walton
Źródło: http://www.flickr.com
Są one montowane w strefach, w których często dochodzi do wypadków z powodu przekroczenia prędkości, ale również w pobliżu szkół, żeby kierowcy zdjęli nogę z gazu, bo wiadomo, że z dziećmi nigdy nie można być niczego pewnym. Ciężko wymagać od przedszkolaków zdrowego rozsądku, czy logicznego rozumowania, to dorośli powinni zadbać o bezpieczeństwo maluchów.

Bez zwłoki zerknij tu (http://marexopony.pl/serwis-opon-wroclaw) – to naprawdę gratka dla każdego zwolennika tematu, który tutaj przestawiamy. Ta wiadomość z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Dość często sam znak, który uświadamia kierowcom, że powinni zwolnić, bo w okolicy są dzieci, mało dawał, z tego powodu są montowane progi zwalniające, które są idealnym sposobem, by zmniejszyć prędkość i to przez każdego kierowcę. Często również takie progi są na osiedlach, bo tam też mieszkańcy chcą, by ruch był spokojny, by nikt nie urządzał sobie rajdów między domkami. Progi zwalniające to idealne rozwiązanie, jeżeli rzeczywiście chce się uspokoić ruch.

Niezbędne w czasie robót drogowych

Wszyscy wiele razy mieliśmy okazję widzieć jak na jakiejś ulicy robi się remont albo były malowane czy to pasy w sensie przejścia dla pieszych, jak też pasy – odkryj serwis – rozdzielające drogę. Wtedy bardzo często takie miejsca są obstawiane pachołkami drogowymi. Te pachołki drogowe nie kosztują dużo, możemy je kupić w hurtowniach bhp, bo jak wiadomo mają one ostrzec innych uczestników ruchu o tym, że w konkretnym miejscu nie możemy przejechać i trzeba takie miejsce ominąć, a co się z tym wiąże stają się ochroną dla osób , którzy pracują w konkretnym miejscu. Jeśli firma, która ma prowadzić jakieś prace na drodze nie posiada pachołków, to najczęściej nie może zacząć.

znaki drogowe
Jeżeli dopiero, co odświeżone pasy nie będą zabezpieczone przez pachołki, to niestety uczestnicy ruchu bardzo szybko sprawią, że pasy nie będą prezentowały w taki sposób jak sobie tego życzyło przedsiębiorstwo wykonujące daną pracę. Pachołki są również wykorzystywane w szkółkach jazdy i raczej młodym adeptom niełatwej sztuki prowadzenia samochodu nie kojarzą się dobrze. Choć jak można się domyślić po pewnym czasie, jazda pomiędzy pachołkami nie będzie czymś trudnym, ale na początku musimy się tego, po prostu nauczyć.