Kilkudniowe podróże rowerem- co zabrać ze sobą oraz jak się pakować na wyjazd, by móc komfortowo jeździć z bagażem

Planując dłuższą podróż rowerem, musimy pamiętać o odpowiednim bagażu. Powinniśmy zabierać tylko niezbędne rzeczy, by nie musieć wozić dużych ciężarów. Dobrze spakowani będziemy mogli czerpać niezwykłą przyjemność z jazdy na rowerze. Przed pakowaniem się najlepiej zrobić listę niezbędnych rzeczy.

polecamy

Autor: MoBikeFed
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu dokładnie określimy wagę naszego bagażu a także nie zapomnimy o żadnym z elementów z listy. Musimy jednak pamiętać, że bagaż będziemy ze sobą wozić, istotne jest więc, aby zabierać ze sobą jedynie niezbędne przedmioty. Pakując się musimy być przygotowani tak samo na przyjazną słoneczną pogodę jak i na wichury i ulewy. Warto więc wziąć ze sobą ciepłą kurtkę czy też polar, który ochroni nas przed chłodnym wiatrem podczas podróży czy też postoju.

Jeżeli masz chęć zdobyć większą ilość informacji na opisywany wątek, to znajdziesz je na pewno pod tym łączem, gdzie są one bardzo szczegółowo opisane.

Większość z ekwipunku można zakupić w sklepach turystycznych lub w sklepach w internecie. Odnajdziemy tam latarki turystyczne, podręczne namioty tudzież ciepłą odzież na podróż.

Przygotowując bagaż możemy zdecydować się na przytwierdzenie pakunków do roweru albo możemy zdecydować się na plecak. Sakwa podsiodłowa zmieści wiele przedmiotów, jednakże każdy bagaż, który jest przymocowany do pojazdu będziemy musieli wieźć przykładowo pod wysoką górkę. Warto więc zastanowić się nad plecakiem, który trochę inaczej rozkłada ciężar i będzie można o wiele szybciej i wygodniej się poruszać – .

Dzięki takim rozwiązaniom możemy poruszać się tak samo po asfalcie jak również po nierównych, górskich trasach, a zabranemu bagażowi nic się nie będzie działo i nie będziemy się martwić, że na przykład coś odczepi się podczas jazdy. Plecaki różnych wielkości możemy kupić w sklepach turystycznych, ważne jest jednak, żeby nie były one za ciężkie, gdyż obciążymy kręgosłup.

Parudniowa wycieczka rowerem będzie z pewnością wspaniałą przygodą. Trzeba jednak odpowiednio się do niej przygotować jak również pamiętać o zabraniu tylko niezbędnego ekwipunku. Doświadczenie w długodystansowej jeździe na rowerze jest niezbędne, jeżeli mamy zamiar brać udział w tego rodzaju wycieczce.