Organizacja wakacji. O czym musimy pamiętać?

Kiedy nadchodzi pora letnia myślimy nad wakacjami gdzieś daleko, jak najdalej od swojego szefa i sąsiadów. Przeglądamy katalogi biur podróży, wynajdujemy bardziej krótkie, dłuższe wypady wakacyjne, jedne z nich są w optymalnych cenach, inne za drogie dla nas. Oceniamy program tego typu wakacyjnych wyjazdów i w tym miejscu trafiamy na pierwszy zgrzyt. Wszystko jest zaplanowane z góry na dół, a my pragniemy większej dawki swobody. Co w takim przypadku zrobić? Najlepiej zaplanować własną wycieczkę!

Egipt, wakacje w Egipcie
Kto powiedział, że powinniśmy pojechać na wakacje z biurem podróży? Przecież samemu możemy zrobić coś fajnego i niezapomnianego! Jak najbardziej, wielu ludzi z tego typu możliwości rezygnuje, ponieważ organizować coś samemu to zdecydowanie więcej załatwiania, więcej niepokoju, właściwie, możemy to ująć w ten sposób, przyda się tu jedno określenie: wszystko spoczywa na naszej głowie, noclegi, transport, czas wolny, dosłownie każda rzecz. I nurtujące nas wątpliwości. Jak się zachować w konkretnym państwie? Co jeśli zepsuje się nam samochód? A propos – należy przed takim wyjazdem zaopatrzyć się w środki do czyszczenia samochodu, jak i pozostałe środki do konserwacji (Więcej na ten temat w dalszej części artykułu).

A co, jak nie dostaniemy się na miejsce? Na jakim poziomie posługujemy się językiem angielskim, by się jako tako porozumieć? I czy generalnie da się tam dogadać po angielsku (tak, są takie kraje, w których jest to utrudnione, na przykład, Włochy czy Francja). Te przeszkody powodują, iż wiele osób rezygnuje.

Masz chęć pogłębić swoją wiedzę? Będzie nam miło, jeśli dla osiągnięcia tego celu przeczytasz informacje z witryny (http://www.horyzont.net.pl/atrakcje-berlina/), które dla Ciebie przygotowaliśmy w kolejnym linku.

Niektórzy jednakże się decydują na tego typu wypad wakacyjny. Może jesteś w tej grupie. Jeśli tak, należy pamiętać o kilku kwestiach.

samochód

Autor: helmuthess
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim przygotuj swój samochód. Tak, nieważne, czy masz stary czy nowy model, to jak sobie poradzi na takim wyjeździe jest zawsze sporą niewiadomą. Nawet, gdy pójdziesz do mechanika to samo Ci powie: auto jest w stanie idealnym, lecz różne rzeczy się dzieją. Niemniej, do mechanika należy iść, ażeby wszystko sprawdzić, dzięki temu zmniejszasz do minimum ryzyko jakiejś awarii. Dodatkowo, istotna rada, nie jedź w świat brudnym samochodem, może to wydawać się niuansikiem ale w niektórych państwach takie coś, jak zaniedbany samochód może zwrócić uwagę służb mundurowych… Zakup więc potrzebne środki do czyszczenia samochodu (na przykład w tym sklepie – odnośnik) i działaj!

Zarezerwuj hotele, ale rób to na zaufanych stronach internetowych. To bardzo ważne, jeśli natomiast skorzystasz z nieznanego źródła możesz się srogo zawieść, gdy przyjedziesz na miejsce, a tam miast spodziewanego pokoju, będzie na Ciebie czekać dziura w ziemi. Jeśli już jedziesz samochodem postaraj się zmieścić do niego trochę jedzenia, dzięki czemu zaoszczędzisz na jedzeniu.