Fajne tatuaże – jakie wzory wybierać, jak wiele to kosztuje i gdzie najlepiej wykonać sobie tatuaż swoich snów?

W obecnych czasach ozdabianie własnego ciała zazwyczaj nie jest już niczym dziwnym, ale stało się wielce modne. Dobrym przykładem mogą być przykładowo tatuaże – jeszcze kilka lat wcześniej kojarzyły się niemalże wyłącznie z więzieniami, natomiast dzisiaj są wielce popularne, zwłaszcza wśród młodych osób i nie są bynajmniej uznawane za coś nieładnego czy nienormalnego.

tatuaże

Autor: Fabio Téllez
Źródło: http://www.flickr.com

Wręcz na odwrót, tatuaże oryginalnych projektów stały się dokładnie takim samym środkiem ozdabiania własnego ciała jak dla przykładu kolczyki.
Jeżeli zatem chcesz mieć swój tatuaż, nie powinieneś wahać się ani sekundy dłużej. Pamiętaj tylko o bardzo ważnej kwestii – jeżeli nie chcesz mieć żadnych problemów ze skórą, niewątpliwie powinieneś zdecydować się na najlepsze studio tatuażu jakie tylko uda Ci się znaleźć. Oczywiście w takim wypadku zapłacisz także odpowiednio więcej za wykonanie tatuażu, jednak jest to na tyle ważny zabieg, że nie warto próbować na nim zaoszczędzić. Możliwe problemy ze zdrowiem, na przykład zakażenie, niewątpliwie nie są warte paru złotych, które zostaną Ci w kieszeni przy wyborze mniej renomowanego studia tatuażu.
Aby uniknąć kłopotów powinieneś zdecydować się na zrobienie tatuażu w studiu, które ktoś z Twoich znajomych będzie mógł Ci polecić. Jeżeli ktoś z nich robił sobie w takim miejscu tatuaż i jest zadowolony z usług konkretnej osoby, wówczas śmiało Ty również możesz jej zaufać. Pamiętaj, że niezależnie od tego, gdzie będziesz robił tatuaż, niemalże zawsze wiąże się to z dość dużym bólem. Najważniejsze jednakże jest, żeby wybierać te miejsca, gdzie wszelkie narzędzia są dokładnie dezynfekowane, a praktycznie wszystkie inne akcesoria są jednorazowego użytku – tylko w takich wypadkach możesz mieć pewność, że wszystko będzie dobrze.

polecamy najlepsze studio tatuażu!

Autor: Fotolia.com
Źródło: fotolia.com

Ostatnią ważną kwestią jest również wybór konkretnego wzoru tatuażu, który chcesz sobie zrobić. Na początku najlepiej będzie wybrać nieduże wzory – jeżeli wykonywanie tatuaży Ci się spodoba, zawsze będziesz mógł zrobić sobie dodatkowy albo rozszerzyć poprzedni. Dla skóry, która nie jest przyzwyczajona do robienia tatuaży, ból na początku może być zbyt wielki, a przez to praktycznie nie do zniesienia. Dobrze zatem jest stopniowo przyzwyczajać swoją skórę do bólu związanego z wykonywaniem tatuaży – jeżeli raz spróbujesz, pewnie zrobisz sobie kolejnytatuaż, jednakże na pierwszy raz kategorycznie nie warto przesadzać.