Masz yorka? Dowiedz się, co może ci się przydać, by dobrze się nim opiekować

Pies w domu to ogrom radości. Zwłaszcza, gdy mamy własne podwórko i w większości nasz czworonożny pupil spędza czas na dworze. Jeżeli zdecydowałeś się na yorka, musisz wiedzieć, w jakie akcesoria się zaopatrzyć, aby opieka nad czworonogiem była przyjemna i dawała psiakowi wszystko, co jest mu konieczne.

pies, karma

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od bezpieczeństwa naszego yorka. Mając własny dom (zobacz domy modulowe) może się okazać, że psiak znalazł przejście w ogrodzeniu, dlatego poszedł na dłuższy spacer i od wielu godzin nie wraca bądź – czego na pewno byśmy nie chcieli – zgubił się. Z tego względu gdy tylko pies trafia do naszego domu, powinniśmy wraz z obrożą doczepić mu adresówkę, na której napiszemy dane kontaktowe oraz imię czworonoga. Adresówkę można wybrać w dowolnym kolorze, dopasowując ją na przykład do obroży.

Do drugiej grupy istotnych artykułów zaliczają się miski plastikowe albo metalowe, do których nałożymy naszemu czworonogowi jego ulubioną karmę. Niezbędna jest też miseczka na wodę, a by zachować czystość warto jest dokupić specjalną podkładkę pod miski. Praktyczny jest także pojemnik na suchą karmę, który długo zachowa jej świeżość. Poza tym taki pojemnik skutecznie zabezpiecza przed nie zawsze przyjemną wonią karmy, co do tej pory roznosiło się po całej kuchni. Większość pojemników można włożyć do zmywarek oraz mają specjalną łyżkę do wkładania karmy – . Psiakowi należy także przyszykować specjalne legowisko, na przykład w postaci poduszki, gąbki lub legowiska – domku, rewelacyjnego dla yorków. Będzie czuł się w nim pewnie oraz bezpiecznie. Legowiska muszą dać się prać w pralce, aby czasem móc je odświeżyć. Aby nasz pupil ładnie wyglądał, przyda się jeszcze szczotka do czesania, a do pielęgnowania zębów – specjalna szczoteczka oraz pasta do ich mycia.

Pies York

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: psy, york, rasy
Nie można też zapomnieć o szamponie dla psów, który nie podrażnia skóry, sierść zaś pozostawia miękką oraz błyszczącą. Akcesoria dla yorków z pewnością znajdziesz w sklepie dla zwierząt w twoim mieście, ale możesz też poszukać sklepów internetowych, w jakich szybko sprawdzisz propozycje pożądanych artykułów, np. wjedź na witrynę. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na jakość wykonania poszczególnych produktów, gdyż legowisko musi gwarantować przyjemny sen, plastikowa miska zaś nie wydzielać niebezpiecznych dla zdrowia związków.