Wybieramy nowy namiot

Spędzenie nocy pod gołym niebem nie jest do końca przyjemne, szczególnie kiedy pogoda, albo latające owady nie dadzą nam przyjemnie usnąć. Na wyprawach na łonie przyrody znakomicie sprawdzają się namioty. Ich kluczowym zadaniem jest osłona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, opadami, bądź palącym słońcem oraz wiatrem, a też zapewnienie bezpiecznego snu.

biwak

Autor: pieknowdomu.pl
Źródło: pieknowdomu.pl
Nabycie namiotu powinno być decyzją dokładnie przemyślaną oraz świadomą, co oznacza, iż trzeba poznać parametry namiotów i ich typy. Nie powinniśmy kupować namiotu nierozważnie, albowiem później możemy gorzko żałować dokonanego wyboru, a tego pragnęlibyśmy niewątpliwie ustrzec się.

Przed dokonaniem kupna namiotu powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie w jakich warunkach będzie on użytkowany. Jeżeli chcemy mieć spokojny sen na biwaku, nie powinniśmy szczędzić przy zakupie właściwego namiotu, bowiem jakość tego rodzaju ekwipunku zazwyczaj idzie w parze z ceną. Wydając więcej uzyskujemy w zamian automatycznie lepszy namiot. Za 50 zł raczej nie mamy szansy na kupno dobrego namiotu.

Rozmiar namiotu częstokroć jest określana przez wytwórców jako ilość osób, którą namiot może pomieścić. Najmniejsze będą tak zwane jedyneczki, czyli namioty jednoosobowe, a największe namioty rodzinne pomieszczą nawet osiem osób oraz mały stolik kuchenny. Dobrze przemyślmy sobie to, jak wielki ma być nasz namiot, gdyż im większy namiot, tym w wyższym stopniu komfortowy, aczkolwiek trzeba się liczyć z tym, iż będzie on z całą pewnością cięższy. O ile nie musimy dźwigać namiotu ze sobą, na przykład w plecaku, nie będzie to miało dla nas zbyt dużego znaczenia. Jeżeli najczęściej wybieramy się na biwak na rowerze, zastanówmy się nad wyszukaniem namiotu, którego konstrukcja będzie idealna do przewożenia na rowerze.

wycieczka

Autor: Oleh Slobodeniuk
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejną, wartą zastanowienia sprawą, będzie liczba wejść do naszego namiotu.

Nie wystarcza Ci ten zwięzły tekst umieszczony w tym serwisie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej (www.entrevilles.pl/) w tym miejscu, przeczytasz tam podobne informacje.

Zazwyczaj mamy jedno, albo maksymalnie dwa wejścia. Musimy wspomnieć przy tym, iż namiot posiadający jedno wejście jest z całą pewnością lżejszy, jednak ten z dwoma wejściami może być bardziej praktyczny, albowiem wejścia uproszczą nam dostęp do bagaży zgromadzonych w przedsionku jak też wpłyną na poprawę wentylacji. Nie bez znaczenia w czasie zakupu namiotu są jego wszystkie szczegóły, a zatem kieszonki, odblaski, zamki lub klamerki itd.naciśnij tutaj wakacje indonezja wakacje indonezjaPowinny być one odpowiedniej jakości.