Rzeszów to coraz lepiej rozwijające się miasto. Miasto z bogatą historią, z perspektywami na przyszłe lata

Rzeszów to jedno z najokazalszych polskich miast, leży na pograniczu dwóch dużych regionów. Jednym z nich jest Kotlina Sandomierska, drugim Pogórze Środkowobeskidzkie. Najistotniejsza część miejscowości rozciąga się na Podgórzu Rzeszowskim, z kolei inne części, to północny odcinek miasteczka, który jest ulokowany na Pradolinie Podkarpackiej i południowy teren miasta usytuowany na Pogórzu Dynowskim.

Autor: Młyn Klekotki

Najbliższe sąsiedztwo rzeki było problemem bardzo niekorzystnym, a trwało to aż do sytuacji regulacji z początkiem dziewiętnastego wieku.

Nasz ciekawy artykuł (http://www.scootive.pl/hulajnoga-czesci/139-podesty/Podest-Ethic-Pandemonium-Polished) spodobał Ci się To rewelacyjnie, gdyż na nowej stronie opracowaliśmy dla Ciebie sporo takiego rodzaju informacji.

Dość znacznie mógł transformować bieg rzecznego koryta. Tego rodzaju stan rzeczy opisał nawet Wilhelm Friedberg, w 1903 roku. a także, miasto otoczone było licznymi bagnami, przykładowo osuszanym Żabnikiem. Miasto położone jest na wysokości od 197 m n.p.m., na poziomie Staromiasta do 384 m n.p.m. (Budziwój).

Krzyżują się tu znaczne szlaki transportowe, od Drezno do Kijowa oraz z Białegostoku do Koszyc. To działa tak, że odwiedza to miasteczko mnóstwo ludzi, czy to w trakcie wypadów biznesowych, czy w celach turystycznych.Z taką pomocą łatwo znaleźć hotel w Rzeszowie , a jeżeli ktoś pragnie zorganizować konferencję, to też nie będzie kłopotu z rezerwacją sali konferencyjnej – witryna www.

Miasto posiada międzynarodowy port lotniczy oraz Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny. Jest on skierowany na przemysł nowych technologii, czyli jest skoncentrowany na niezwykle rozwojowej technicznie branży. Na obszarze miasta znajduje sięrównież Specjalna Strefa Ekonomiczna o nazwie Rzeszów-Dworzysko. Są również dwie odmienne Specjalne Strefy Ekonomiczne. W miasteczku mamy okazję zacząć studiowanie na dwóch ogromnych państwowych uczelniach, takich jak Uniwersytet Rzeszowski, na którym może podjąć studia na jednym z dwunastu wydziałów.

Rzeszów

Autor: Kamil Świdrak
Źródło: http://www.flickr.com

działa także Politechnika Rzeszowska oraz kilka niepaństwowych uczelni wyższych, jaki Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, która jest jedną z znaczniejszych niepublicznych uczelni w kraju. W Rzeszowie urzędują trzy konsulaty honorowe: Niemiec, Słowacji oraz Ukrainy. Co więcej, Rzeszów jest członkiem Unii Metropolii Polskich oraz Stowarzyszenia Eurocities, które skupia miasta z całej Europy.