Rzeszów to coraz lepiej rozwijające się miasto. Miasto z bogatą historią, z perspektywami na przyszłe lata

Rzeszów to jedno z najokazalszych polskich miast, leży na pograniczu dwóch dużych regionów. Jednym z nich jest Kotlina Sandomierska, drugim Pogórze Środkowobeskidzkie. Najistotniejsza część miejscowości rozciąga się na Podgórzu Rzeszowskim, z kolei inne części, to północny odcinek miasteczka, który jest ulokowany na Pradolinie Podkarpackiej i południowy teren miasta usytuowany na Pogórzu Dynowskim.

Autor: Młyn Klekotki

Najbliższe sąsiedztwo rzeki było problemem bardzo niekorzystnym, a trwało to aż do sytuacji regulacji z początkiem dziewiętnastego wieku. Dość znacznie mógł transformować bieg rzecznego koryta. Tego rodzaju stan rzeczy opisał nawet Wilhelm Friedberg, w 1903 roku. a także, miasto otoczone było licznymi bagnami, przykładowo osuszanym Żabnikiem. Miasto położone jest na wysokości od 197 m n.p.m., na poziomie Staromiasta do 384 m n.p.m. (Budziwój).

Krzyżują się tu znaczne szlaki transportowe, od Drezno do Kijowa oraz z Białegostoku do Koszyc. To działa tak, że odwiedza to miasteczko mnóstwo ludzi, czy to w trakcie wypadów biznesowych, czy w celach turystycznych.Z taką pomocą łatwo znaleźć hotel w Rzeszowie , a jeżeli ktoś pragnie zorganizować konferencję, to też nie będzie kłopotu z rezerwacją sali konferencyjnej – witryna www.

Miasto posiada międzynarodowy port lotniczy oraz Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny. Jest on skierowany na przemysł nowych technologii, czyli jest skoncentrowany na niezwykle rozwojowej technicznie branży. Na obszarze miasta znajduje sięrównież Specjalna Strefa Ekonomiczna o nazwie Rzeszów-Dworzysko. Są również dwie odmienne Specjalne Strefy Ekonomiczne. W miasteczku mamy okazję zacząć studiowanie na dwóch ogromnych państwowych uczelniach, takich jak Uniwersytet Rzeszowski, na którym może podjąć studia na jednym z dwunastu wydziałów.

Rzeszów

Autor: Kamil Świdrak
Źródło: http://www.flickr.com

działa także Politechnika Rzeszowska oraz kilka niepaństwowych uczelni wyższych, jaki Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, która jest jedną z znaczniejszych niepublicznych uczelni w kraju. W Rzeszowie urzędują trzy konsulaty honorowe: Niemiec, Słowacji oraz Ukrainy. Co więcej, Rzeszów jest członkiem Unii Metropolii Polskich oraz Stowarzyszenia Eurocities, które skupia miasta z całej Europy.