Sylwester 2013

Sylwester 2012/2013

Źródło: ruszajwpolske.pl

Nadchodzi Sylwester – wigilia Nowego Roku obchodzona każdego roku od początku XX wieku w noc z 31 grudnia na 1 stycznia. Święto to wymaga od nas radości, organizowania hucznych zabaw i wydawania nieprzyzwoitych sum na widowiskowe pokazy sztucznych ogni i wiele litrów wina musującego, potocznie nazywanego „szampanem”. Coraz modniejsze stają się również sylwestrowe eskapady w towarzystwie rodziny lub przyjaciół, łączące w sobie zimowe szaleństwo oraz spędzenie sylwestrowej nocy na balu zorganizowanym w poetyckiej, wyjątkowej scenerii. Często również sposobem na spędzenie tego jedynego w swoim rodzaju okresu jest wyjazd do któregoś z dużych polskich miast na koncerty organizowane co rok na ich rynkach.

Jeżeli analizowana problematyka wydaje Ci się cenna oraz masz chęć ją przestudiować też pod innym kątem, sprawdź więcej znajdziesz tu (http://teamsport.krakow.pl/plywanie/sekcja-plywacka/) – ona też ją przedstawia.

Miło jest odpocząć przez jakiś czas od normalności, zabawić i rozerwać, jednak najpierw trzeba wszystko zaplanować, a to nie lada wyzwanie.

miejsca, które należy wziąć pod uwagęŻeby Sylwester 2013 był jedyny w swoim rodzaju, trzeba dobrze się zastanowić nad kierunkiem podróży. Możemy pójść po najmniejszej linii oporu i wybrać oklepane już Zakopane, ale istnieje przecież dużo innych rejonów, które miło by było odwiedzić. Jednym z bardziej ciekawych i malowniczych terenów Polski jest Kotlina Kłodzka, a w niej Zieleniec- jeden z najlepiej rozwiniętych ośrodków narciarskich w Sudetach. Tamtejszy mikroklimat jest zbliżony do występującego w Alpach- ze względu na odpowiednie ciśnienie atmosferyczne organizm jest stymulowany do produkcji większej ilości czerwonych ciałek krwi, co w rezultacie stymulująco oddziałuje na nasze samopoczucie. Co warte uwagi zaleganie śniegu na tamtejszych stokach jest niemal 100%-owa. Kolejna górska miejscowość warta odwiedzenia to Wierchomla i ulokowany tam ośrodek narciarski „Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla”. Poza tym dla narciarzy interesującą okolicą powinny być również Bieszczady, które, chociaż nieczęsto wymieniane, są całkiem niezłym ośrodkiem narciarskim. Dla tych, którzy za nartami nie przepadają, wyjątkową propozycją jest sylwester na Podlasiu. Rejon ten jest pełna lasów i jezior oraz mikroskopijnych wsi i niewielkich miasteczek. Największy spośród nich jest Białystok. Również województwo mazowieckie oferuje pierwszej klasy rozrywkę na Sylwestra. Fani muzyki mogą wybrać się na przykład na Warszawski rynek, gdzie każdego roku organizowany jest koncert, na którym występuje wielu polskich oraz zagranicznych muzyków.

Gdzie nocowaćDo wyboru mamy oczywiście hotele i pensjonaty. Nierzadko znajdują się one zaraz przy stokach, co znacznie umila pobyt. Dość dobrym i niedrogim rozwiązaniem jest też skorzystanie z usług gospodarstw agroturystycznych. To, na co się zdecydujemy, jest zależne od nas samych i od dostępnych środków finansowych.

Gdzie szukać ofert???Najwięcej ofert znajdziemy w Internecie. Na stronach Hoteli lub na portalach z propozycjami dużej liczby hoteli oraz pensjonatów (przykładowo – zamieszczane są nie tylko cenniki oraz dostępne pokoje, ale też jedyne w swoim rodzaju oferty na Sylwestra, takie jak przykładowo czasowe promocje cenowe albo propozycje balów organizowanych przez gospodarstwo agroturystyczne. By znaleźć propozycje dotyczące interesującego nas miejsca musimy tylko wpisać w wyszukiwarkę właściwą frazę, przykładowo: sylwester w Bieszczadach, Karpacz sylwester, Zieleniec sylwester, sylwester Mazowieckie, sylwester agroturystyka czy też Bieszczady sylwester.

Kiedy interesuje Cię opisywany temat, to odsyłam do strony (ocelio.pl/pl/c/Napoje-Owsiane/41), ponieważ znajdziesz tu wiele ciekawych zagadnień na ten temat.

Następnie trzeba tylko wybrać odpowiadającą nam propozycję i dokonać rezerwacji telefonicznej lub internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *