Co interesującego może zaproponować południowa część Afryki, podstawowe informacje o wycieczkach do RPA

Urlopy w odległych, egzotycznych miejscach zaczęły się cieszyć coraz większą popularnością pośród turystów. Od jakiegoś czasu popularność tę zyskują kraje południowej Afryki, proponującą przygodę, której trudno doświadczyć w innych miejscach. Najdalej od naszego kraju położone jest RPA, niedawno jeszcze kraj ogromnych podziałów społecznych i bardzo burzliwych wewnętrznych stosunków.

więcej informacji

Autor: Fons Heijnsbroek
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj potomkowie kolonistów i rdzennej ludności mieszkają obok siebie, tworząc razem niepowtarzalną, barwną społeczność. RPA to kraj, w którym każdy turysta [polecany nocleg w Białowieży] coś może dla siebie znaleźć. Wybrzeże to przepiękne plaże, wiele raf koralowych i błękitne morze, czyli wprost idealne warunki do uprawiania sportów wodnych oraz plażowania. Środek kraju z kolei to w pierwszej kolejności raj dla wielbicieli dziewiczej przyrody. W RPA można zobaczyć w naturalnym środowisku praktycznie wszystkie afrykańskie zwierzęta, w tym te najbardziej niebezpieczne i najczęściej oglądane, to znaczy bawoły, lamparty oraz lwy. Także miłośnicy górskiego wędrowania będą mieli powody do zadowolenia, bo wysokie pasma to wymarzone miejsce na taką formę spędzania wolnego czasu.

wakacje

Autor: Gareth Williams
Źródło: http://www.flickr.com

Ten właśnie kraj stał się tak chętnie wybieranym miejscem na wypoczynek, że praktycznie wszystkie większe biura turystyczne mają w swoje ofercie wakacje RPA. Można tam dotrzeć liniami lotniczymi z każdego europejskiego kraju, ze względu na zróżnicowany klimat praktycznie wszystkie pory roku są odpowiednie na urlop. Pamiętać tylko trzeba o tym, że sezon urlopowy trwa tam na przełomie roku i wtedy ceny mogą dość sporo wzrosnąć.

Jeszcze do niedawna RPA zaliczało się do krajów dość niebezpiecznych. Obecnie wygląda to znacznie korzystniej, typowy turysta raczej nie powinien się o nic bać, o ile nie pojedzie w niektóre uznawane za niebezpieczne tereny. Jeżeli ktoś chce się udać do RPA na krótszy lub dłuższy urlop, to może szukać rpa last minute – czytaj więcej. Przy odrobinie szczęścia może się udać kupić taką wycieczkę za pół ceny wyjściowej, z pewnością będzie to wyjątkowe, zapamiętane na lata przeżycie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *