Jak legalnie wykonać kasację pojazdu?

Mają miejsce takie sytuacje, kiedy nasz samochód jest już w takim stanie, że kompletnie nie nadaje się do niczego. Pozostaje nam wówczas jedynie kasacja. Należy wiedzieć jaki sposób tego procederu jest legalny i gdzie możemy wykonać kasacji zgodnej z prawem. Przepisy są takie same dla wszystkich miejscowości w Polsce, bez związku z nazwą miejsca, czy jest to złomowanie pojazdów Wrocław czy auto złom Legnica.

Auto, który nie nadaje się już do jazy można zezłomować w specjalnych punktach. Oczywiście możemy spróbować sprzedać pojazd komuś, kto zechce go wyremontować i nadal używać i w takiej sytuacji mamy możliwość zyskania największej sumy pieniężnej. Zajmiemy się jednak przypadkiem auta, które z pewnością nie nadaje się już do niczego i jedynym sposobem pozbycia się go jest złomowanie. Należy wiedzieć, że punkt, gdzie zezłomujemy pojazd nie powinna pobierać opłaty. Ma takie prawo tylko wtedy, kiedy auto waży zdecydowanie mniej, niż jest to ujęte w dowodzie. Wówczas dopłacamy za każdy kilogram poniżej normy. Więcej na .

Złomowanie samochodów

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy udajemy się do opisanego punktu, musimy wziąć ze sobą niezbędne dokumenty, przede wszystkim jest to dowód rejestracyjny, w różnych wypadkach może to być również upoważnienie, jeżeli nie jesteśmy właścicielami, czy inne dokumenty zatwierdzające dane pojazdu. Gdy oddamy samochód do stacji demontażu, otrzymamy dokumenty, które poświadczają unieważnienie tablic i dowodu rejestracyjnego.tutaj kluberfood kluberfoodJeżeli już posiadamy wymienione dokumentacje, możemy udać się do wydziału komunikacji w swojej gminie i wypełnić wniosek o wyrejestrowanie auta. Mamy na to miesiąc. Dodatkowo warto potwierdzić legalność działalności stacji. Wszystkie możemy odszukać na stronie Urzędu Marszałkowskiego. Dzięki temu upewnimy się, że dobór stacji jest jak najbardziej prawidłowy. Niezgodne z prawem złomowanie Wałbrzych jest surowo karane. Można otrzymać mandat na kwotę nawet 30 tysięcy.

Należy również wiedzieć, że za prawidłowo skasowany pojazd, właściciel powinien dostać pieniądze. W dzisiejszych czasach niemal wszystkie oferty zobaczymy online. Tak samo jest w przypadku tak zwanego auto złomu. Wystarczy po prostu poszukać stacji w okolicy naszej miejscowości. Jeśli interesuje nas kasacja pojazdów Kraków, Kielce czy Warszawa, sposób poszukiwania jest identyczny.

Kiedy nasze auto wymaga kasacji, musimy mieć świadomość, że nie możemy wykonać tego procederu w dowolnym miejscu. Jeżeli chcemy, aby wszystko było w pełni legalne, warto zapoznać z dostępnymi wymogami. W związku z tym bez problemu pozbędziemy się zbędnego pojazdu. W dodatku możemy dostać za to pieniądze. Warto korzystać z takiej możliwości.