Czy warto wybrać się na Wschód?

Wschodnie rejony naszego kontynentu są dalej mało poznane przez mieszkańców Polski. Miliony naszych turystów latem wyrusza na chorwackie i marokańskie plaże, wyłącznie mała garstka fanów wschodnich kultur decyduje się na podróż do Rosji i innych okolicznych państw. To znaczny błąd.

Trudno zrozumieć dlaczego tak mało mieszkańców naszego kraju jeździ na fantastyczny Krym. Ten upalny półwysep posiada złociste plaże, lazurowe Morze Czarne i masę zabytków, które trzeba zwiedzić. Pejzaże są bardzo podobne do tych, które są na wybrzeżu Francji, a koszty pobytu i jedzenia są sporo niższe.

Kreml

Autor: Jean & Nathalie
Źródło: http://www.flickr.com

Na dodatek na Krymie istnieją niesamowite zabytki po grekach i kupcach z Genui. Ciekawym miejscem dla każdego, kto jest zainteresowany historią naszego kraju, jest Jałta. W tym znanym kurorcie znajduje się obszerny pałac, w którym w zeszłym stulecia trójka przywódców Aliantów tworzyła losy Polski.

Dobrym kierunkiem podróży może być dawny Królewiec. To fantastyczne miejsce dla gości, którzy pragną przeżyć coś totalnie niepowtarzalnego.

Z pewnością pod tym odsyłaczem (http://golden-cars.pl/wynajem-busow/) dane tam zawarte niezwykle Cię zaciekawią i dowiesz się mnóstwa świeżych, podobnych informacji, które czekają na Ciebie właśnie tutaj.

W tym rejonie można zwiedzić relikty Związku Radzieckiego – niektórzy turyści mają wrażenie, że czas tam stoi.

Królewiec to także trafne miejsce, w które możesz podróżować w celach biznesowych – niedawno rząd Polski mocno ułatwił prawo o okolicznym ruchu przygranicznym. Najlepszym miastem, z którego można wybrać się do Kaliningradu, jest Gdańsk. Żeby poznać ostatnie oferty firm turystycznych w stolicy Pomorza, należy do Google wstawić frazę „biuro podróży z Gdańska”.

Sporą przeszkodą w podróży do Rosji są obowiązkowe wizy. Ich otrzymanie jest potrzebne, by przejść granicę. Zdobycie ich nie jest szczególnie trudne, należy jednak mieć na uwadze, że trzeba się o nie starać na spory czas przed trasą. O ile chodzi o wizy na Białoruś, są one cięższe do zdobycia, jednak nie należy poddawać, biuro podróży pomoże.