O czym powinno się pamiętać wożąc się samochodem podczas zimy

Zima to okres, w którym należy zadbać o rozmaite rzeczy związane z użytkowaniem auta. Trzeba przed zimą zbadać auto na stacji diagnostycznej, czy wszystko jest porządku, czy samochód należycie będzie się trzymał jezdni, czy droga hamowania będzie należycie krótka, aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa, czy żadne z elementów zawieszenia nie przyczyni się do tego, że samochód będzie niewygodnie się prowadził i w konsekwencji będzie to mogło być przyczyną kolizji.

Niekiedy posiadacze pojazdów zapominają o tych wszystkich zagrożeniach. Codzienne problemy przysłaniają czasami sprawy związane z bezpiecznym prowadzeniem, jednak trzeba pamiętać, że te sprawy mogą się okazać najważniejsze dla naszego życia i zdrowia. Co trzeba zbadać w pojeździe przed okresem zimowym, żeby poruszać się bezpiecznie (polecamy płyty ogniochronne od mercora) i komfortowo?

opona z felga

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Przede wszystkim powinno się zbadać klocki hamulcowe. Mają one bezpośredni wpływ na skrócenie trasy hamowania. Jeżeli chcesz uniknąć wjechania w auto przed tobą, koniecznie zbadaj układ hamulcowy. Bardzo istotne jest również zawieszenie. Sprawnie pracujące wahacze czy układ kierowniczy nie tylko sprawią, że samochód będzie bezproblemowo reagować, ale ponadto będzie dużo lepiej trzymać się jezdni. Kolejną sprawą, o której należy pomyśleć jest oświetlenie. Dobrze działające reflektory umożliwiają bezproblemowo orientować się w sytuacji potencjalnego zagrożenia również po ciemku, poza tym sprawiają twój pojazd sam jest lepiej widoczny. Czasami należy również nie zapominać o wymianie płynów hamulcowych, płynu w chłodnicy oraz o wymianie oleju, a przynajmniej o sprawdzeniu poziomu tych płynów. Jedną z najważniejszych spraw jest jednak zakup stosownego ogumienia.royal-nieruchomosci.com/ pośrednik nieruchomości koszalinWłaściciele pojazdów często nie myślą o tym, jak ważne są sprawne opony podczas sezonu zimowego. Sporadycznie ma miejsce, że właściciele samochodów jeżdżą w okresie zimowym na oponach letnich, co bardzo zwiększa ryzyko kolizji. Ogumienie zimowe jest mniej twarde od letnich opon a w dodatku posiada odpowiednio skonstruowany bieżnik. Warto więc zainwestować także w dobre opony np. takich marek jak Hankook czy Dayton, które nie są bardzo drogie a na pewno pozytywnie wpłyną na bezpieczeństwo jazdy.