Prowadzisz firmę i musisz często nadawać przesyłki? Korzystasz z Poczty Polskiej, ale potrzebujesz lepszej obsługi?

Nieważne, czy masz prężnie działający sklep w Internecie, czy raczej jesteś ich klientem, pewnie nie raz byłeś w sytuacji, gdy musiałeś wysłać paczkę. Większość osób wciąż korzysta wyłącznie z usług Poczty Polskiej, dlatego że taniej, wygodnie, nie jest to skomplikowane, ale czy tak jest rzeczywiście?

Dzisiaj obserwujemy rozwój e-biznesu, razem z nim także usługi kurierskie mają się lepiej. Faktem jest, że na rynku polskim działa bardzo dużo różnych firm, świadczących wysyłki kurierskie, jednak wszystkie mają całkiem podobny sposób działania . Doręczenie paczki, na terenie kraju w jedną dobę nei jest już czymś wyjątkowym, niewielki procent uszkodzeń, lub zagubień paczek tak samo jest już standardem, koszt wysłania paczki nie jest wygórowana i na pewno zadowoli każdego, kto oczekuje szybkiej oraz profesjonalnej obsługi.

kurier

Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com

Dlaczego więc ludzie tak niechętnie korzystają z takich usług? Być może z tego powodu, że w dalszym ciągu panuje przeświadczenie, że kurier online przeznaczony jest dla wielkich firm, korporacji, a przeciętny Polak zapłaci bardzo dużo pieniędzy, za chociażby wysłanie zwykłego listu. Jak w każdej opowieści i tu znajdziemy ziarno prawdy. Firmy oferujące sprzedaż na wysyłkę płacą przeważnie mniej za identyczne usługi kurierskie, a to za sprawą umowy zawartej z konkretnym przewoźnikiem.

Gdy stwierdzisz, że ten tekst jest interesujący, kliknij na odsyłacz do serwisu, który zawiera fascynujące informacje na opisywany wątek – będą one na pewno ciekawe.

Jednak każdy klient, może skorzystać z usług brokera kurierskiego. Jest to wciąż silniej rozwijająca się sieć nadań przesyłek, prosto mówiąc broker kurierski to pośrednik między klientem, a firmami kurierskimi, biura ulokowane są często w większych miastach, albo w centrach handlowych . Standardowy broker posiada w ofercie usługi dostarczane przez kilka firm, co wpływa znacząco na spadek ceny i dostosowanie usług do oczekiwań klienta, więc za cenę porównywalną, czy wręcz niższą, aniżeli w przypadku normalnej poczty, jesteśmy w stanie wysłać paczkę, która z pewnością będzie szybko oraz fachowo doręczona do adresata.

Przeanalizujmy przy wysyłaniu następnej paczki, zamiast zanosić ja do dobrze znanej każdemu placówki z żółtą trąbką, opłaci się dowiedzieć, czy w bliskim sąsiedztwie nie działa któryś broker kurierski. W końcu pytanie o sposób wysyłki oraz wycenę nic nie kosztuje, a może faktycznie takie usługi bardziej przypadną nam do gustu.