Inwestycja w bezpieczeństwo popłaca, czyli chronimy nie tylko supermarkety

Dopatrywanie porządku i bezpieczeństwa na obszarze hali wielkopowierzchniowej wiąże się z inwestowaniem w mniej lub bardziej zaawansowane systemy. Każda taka placówka powinna dysponować systemem, którego nazwa to kontrola dostępu. W szczególnie newralgicznych punktach nie da rady bez systemów alarmowych, które chronią wybrane części zabudowy.

system alarmowy

Autor: Jan-Willem Reusink
Źródło: http://www.flickr.com

Mechanizmy kontroli dostępu mają głównie zwiększyć poczucie bezpieczeństwa. Zazwyczaj podobne technologie rozróżniające intruzów i mierzące czas wykorzystywane były w organizacjach rządowych i większych korporacjach. Postęp techniczny, a co za nim idzie obniżanie cen, sprawił, że kontrola dostępu i instalacje alarmowe montowane są w coraz większej ilości miejsc, które potrzebują „sztucznego” nadzoru. Ochrona przestrzeni użytkowej nie ograniczają się do stwierdzenia: instalacje i kontrola dostępu – to również mechanizm telewizji użytkowej (CCTV) montowany na halach produkcyjnych i sklepach, systemy ewakuacyjne czy przeciwpożarowe. Alarmom podlegają też inne węzły: ochrona pobliskiej przestrzeni, zagrożenia środowiskowe oraz sygnalizacja włamania.W internecie znajdziemy szereg ofert firm zajmujących się usprawnianiem systemów bezpieczeństwa. Długa gwarancja, liczne certyfikaty, bezpłatne konsultacje – wszystkie z tych wyróżników ma zachęcić „dużych” klientów – przedsiębiorstwa, które są zmuszone inwestować część środków w swoje poczucie bezpieczeństwa – link. CCTV, kontrola dostępu lub też monitorowanie przeważnie kojarzy się z wielkimi halami i kilkustopniową piramidą stanowisk. Nie dziwi nas taka polityka firm – w miejscach gdzie zaopatrujemy się w produkty spożywcze trudniej jest kontrolować ludźmi, którym przecież trzeba płacić za etat. Inwestycja w sprzęt elektroniczny i alarmowy ma swoją cenę.

Powiązane artykuły –

W sytuacjach prywatnych także inwestujemy pieniądze w różnego rodzaju instalacje alarmowe i antywłamaniowe. Zwiększenie bezpieczeństwa rozpocząćbezpieczeństwa (koniecznie – informacje)niewielkiej, poręcznej kamerki. W znaczący sposób polepszy ona bezpieczeństwo małego sklepiku, czy posiadłości na przedmieściach. Przy kilku kamerach lepiej dobierać pole widzenia w ten sposób, by kontrola dostępu objęła całą przestrzeń. Kamery w komplecie z sygnałem alarmowym to duet sprawdzony, gwarantujący poczucie pewności i bezpieczeństwa.