Podróż do ziemi świętej

Niektóre wierzący muszą odbyć przynajmniej jedną pielgrzymkę do miejsca kultu. Łączy się to z religią, której są wyznawcami. Dla osób z Polski bardzo istotnym miejscem jest Ziemia Święta. Nigdzie nie napisano, że wszyscy chrześcijanie muszą tam pojechać, ale sporo osób , którzy wierzą w Chrystusa Pana wybiera się na wycieczka do ziemi świętej.

Wycieczki te są oferowane przez wiele biur podróży trzeba jedynie wybrać się do biura i się zapytać. Niektóre z tych wyjazdów to po prostu pielgrzymki, jedzie się zobaczyć jedynie miejsca kultu, jednak jest też część wycieczek, które poza religijnym charakterem mają dużą dawkę atrakcji, które zaspokoją nawet najbardziej wybrednego turystę.

Ziemia Święta

strona www

Autor: Shiny Things
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo razy widzieliśmy pielgrzymki ludzi po naszych polskich drogach. Ale pielgrzymki, to też lot samolotem na przykład do Ziemi Świętej. Wielu osobom Palestyna i Izrael kojarzą się jedynie z miejscami kultu religijnego. Jednak można też pojechać na wycieczka do ziemi świętej (zobacz to) i poza religijnymi miejscami zapoznać się z życiem ludzi, którzy zamieszkują tamte tereny i zobaczyć ogrom ciekawych miejsc. Ziemia Święta to obszar bardzo urozmaicony, określenie zaczerpnięto z Biblii. Nie wszystkie religie myśli w taki sam sposób o tych obszarach. Jednak osoby będące chrześcijanami wierzą w to, że to właśnie na tych terenach był Jezus. Dlatego sporo biur zajmujących się organizacją podróży ma w swojej ofercie wiele wycieczek właśnie do Ziemi Świętej. Większość z nich to wycieczki objazdowe, czyli wyjazd do każdego z ważnych miejsc z punktu widzenia chrześcijanina, ale też odpoczynek w hotelu.

Jednak są też wyprawy, które poza pokazaniem miejsc kultu religijnego pozwalają na poczucie klimatu tych terenów. Najczęściej poza atrakcjami w Palestynie i Izraelu wycieczka ma okazję być również w Egipcie, czy jakimś innym kraju. Biura podróży starają się urozmaicić wczasy ludziom mniej lub bardziej wierzącym. Nie musimy, więc być osobą wierzącą, żeby pojechać w podróż do Ziemi Świętej. Nawet z powodów historycznych dobrze pojechać do tak niesamowitych miejsc, które są opisywane w wielu księgach, nie tylko tych religijnych.