Jak wygląda obecnie rynek szkoleniowych usług w Polsce, co należy mieć na uwadze przy wyborze szkolenia.

Rynek szkoleniowy w naszym kraju rozwija się w szybkim tempie. Szacuje się, że na dzień dzisiejszy jest on warty ponad dwa miliardy złotych, i powoli ale regularnie pnie się do góry. Firmy widzą ogromny potencjał jaki płynie ze szkoleń, zauważają również zalety, jakie się z tym wiążą.

Zresztą w niektórych branżach nie da się nie mieć wyszkolonych ludzi, bo zwyczajnie pozostanie się w tyle za konkurencją. A dogonienie jej wcale do łatwych nie będzie należało, bo przy tak szybko postępujących technologiach zrobienie raz zaległości może być ogromnie odczuwalne. Poza tym szkolenia w dużym stopniu usprawniają efektywność i wydajność codziennej pracy – dowiedz się jak firma Pasja przeprowadzi szkolenie dla Twojej firmy.

Szkolenie przeprowadzone w siedzibie firmy

Autor: We Are Social
Źródło: http://www.flickr.com

Pracownicy, którzy wiedzą co i jak mają wykonywać, umieją postępować w kryzysowych sytuacjach, z pewnością będą dużo bardziej efektywni od takich, którzy nie będą mieli pojęcia o tym, co się wokół nich dzieje. A to tak naprawdę przekłada się bezpośrednio na jakość pracy, a co się w tym wiąże, przychody w firmie. Jednak żeby takie szkolenia dla firm dawały odpowiednie rezultaty, to muszą być właściwie dopasowane do potrzeb pracowników oraz pracodawcy. Z reguły szkolenia dzieli się pod kątem tematyki i formuły. Tematykę szkoleń należy dobrać do tego, co poszczególni pracownicy z firmy potrzebują. Tu jest ważne, aby faktycznie zastanowić się nad rzeczywistymi potrzebami, a nie ulegać modzie lub co gorsza jakimś sprzedawcom. Powszechnym błędem ludzi, którzy wybierają szkolenia jest brak sprawdzenia ich dokładnego przebiegu i oparcie się tylko na tematyce i ogólnych hasłach. Potem niestety często okazuje się, że to jednakot nie jest to, czego się oczekiwało i szkolenie staje się po prostu mało przydatne.

Podczas wyboru szkoleń ważna jest również ich formuła. Szkolenia otwarte są z reguły prowadzone w siedzibie szkoleniowej firmy i mogą w nich brać udział wszyscy chętni. Plusem takiego rozwiązania są koszty, lecz należy uważać, żeby nie brało w nich udziału za dużo osób, bowiem w przypadku zbyt licznych grup bardzo może spaść efektywność tego typu szkoleń.

Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu nadal masz jakiekolwiek zagwozdki, to zobacz dodatkowo to ważne omówienie – są tam analogiczne materiały.

/J]