W jaki sposób szybko uczyć się języków obcych

Czy nauka języka obcego może być prosta jak też przyjemna? Dlaczego mimo tego, że ludzie nauczają się w szkołach całymi latami języków obcych nie umieją dobrze się nimi posługiwać? Omyłki w nauczaniu? Zbyt mało praktyki? Zapewne wszystkiego po trochu. Istnieje wiele systemów i kursów językowych, z pomocą jakich można uczyć się w domu. Proponuję jednak parę nadzwyczaj skutecznych sposobów, które są dostępne za darmo albo za niewielkie pieniądze.

nauka

Źródło: http://www.sxc.hu/
Interesujące jest to, że ucząc się języków obcych w szkole lub na kursach zaczyna się od podstaw gramatycznych. Moim sądem jest to błąd. Obserwowałem moją siostrzenicę, która mając 3 lata umiała powiedzieć coś w czasie teraźniejszym, przeszłym, przyszłym, potrafiła zadać pytanie i wiele innych rzeczy bez znajomości gramatyki. Uznałem, że skoro ona nauczyła się języka polskiego, który jest jednym z najtrudniejszych języków globu w dwa lata to z jakiej przyczyny ja po dwóch latach w szkole językowej nie umiem się płynnie komunikować? Począłem się zastanawiać w jaki sposób ma ona kontakt z językiem i jakim sposobem się go uczy. Kiedy począłem uczyć się w taki sposób, jak naucza się małe dziecko, wyniki przeszły moje oczekiwania – więcej .

Słuchanie. Malutkie dzieci najpierw słyszą język. Dostrzegają jakie frazy padają w którym kontekście. Kiedy ktoś wpada w nerwy oraz zaczyna stosownie gestykulować oraz ma sprecyzowany wyraz twarzy. To samo kiedy ktoś jest bardzo wesoły. Widać u tejże osoby pewne emocje. Padają konkretne nazwy ludzi, przedmiotów, działań i możemy zauważyć pewne powtarzalne schematy. Stąd jeżeli chcesz udoskonalić znajomość języka, słuchaj go jak najczęściej. Modelowanie. Ucz się języka obcego poprzez naśladowanie popularnych aktorów bądź muzyków – tutaj.

Ćwicz to, co mówią oni z takim samym tonem głosu, podobnymi emocjami i gestykulacją. To rzeczywiście pomaga. Rewelacyjnie sprawdza się także nauka na pamięć utworów muzycznych. Ucząc się utworów muzycznych poznajesz podstawowe słownictwo i całe gotowe wyrażenia. Czytaj w języku, którego się uczysz. Czytaj o tym, co cię ciekawi. Chcesz wiedzieć więcej o handlu i biznesie? Czytaj książki na ten temat. Mimo, że na początku mało będziesz pojmował, to z czasem zrozumienie wzrośnie. Kiedy nie będziesz pojmował kontekstu, tłumacz słówka za pomocą tłumacza. Jeśli prócz tego interesują cię kursy językowe (np. język angielski), wpisz w wyszukiwarkę zwrot kurs języka angielskiego. Z całą pewnością otrzymasz masę ofert.