Asertywności można się nauczyć

W naszym kraju pokutuje błędne przekonanie, że sprzedawcą może zostać każdy. Jest to wierutne kłamstwo. W rzeczywistości, żeby zostać sprzedawcą powinniśmy posiadać określone cechy, a tych nie ma połowa ludzi, którzy pracują w sklepach. Poza tym wielu osobom wydaje się, że skoro pracowały w mięsnym sklepie to i w butiku z ciuchami też dadzą sobie radę, przecież kasa fiskalna nie ma przed nimi tajemnic. A w tych sklepach trzeba używać trochę innych technik sprzedaży, o których wiele osób nawet nie słyszało.

zobacz szczegóły
Oczywiście są brylanty, które potrafią świetnie wczuć się w nastrój klienta i sprawić, by klient, który zjawił się u nas po sznurówki do butów wyszedł z dwiema, nowymi parami butów, ale tu trzeba mieć dar wrodzony albo być po przeszkoleniu z technik sprzedaży. W wielu miastach robione są szkolenia techniki sprzedaży (poznaj na stronie). Takie szkolenie pozwala nam dowiedzieć się, jak rozmawiać z klientem, żeby ten miał ochotę podtrzymywać konwersację i co najistotniejsze dla sprzedawcy, by opuścił z więcej niż jednym produktem.

Bycie sprzedawcą nie jest dla wszystkich

Wiele osób, które nie są w stanie nigdzie znaleźć zajęcia idą pracować do sklepu. Ale praca w sklepie, wcale, nie jest taka łatwa jak może się zdawać na pierwszy rzut oka. Otóż nie możemy jedynie chodzić po sklepie i sprawdzać, czy nic nie spadło z wieszaków.

Jeśli masz chęć uzyskać więcej informacji na ten temat, to znajdziesz je z pewnością po przejściu na stronę (http://www.orson-przeprowadzki.pl/index.php/przeprowadzki-firm-i-biur.html), gdzie są one niezwykle dokładnie opisane.

Nie można też spędzić czasu na plotkowanie ze znajomą, która właśnie pojawiła się w sklepie. Musimy spełnić pewne normy, w innym wypadku nie dostaniemy premii lub będziemy zwolnieni. Nie jest to miła perspektywa, ale jednak, tak to właśnie wygląda. Na szczęście pracodawcy wiedzą, że trzeba umieć być sprzedawcą i wysyłają swych pracowników na szkolenia techniki sprzedaży.

Nakłaniamy Cię do przejrzenia nowego artykułu na zbliżony temat – tam wyszukasz ważne treści. Więc idź do strony (http://www.ratkor.com/nasza-oferta/deratyzacja) i ciesz się do woli.

Choć, jak to bywa nie do każdego pracodawcy dotarło, że przez właściwe przeszkolenie pracowników można podnieść zysk i to nawet o pięćdziesiąt procent, a bywa, że i więcej. Jeżeli zatrudniliśmy w sklepie ludzi z różnych bajek to, czym prędzej powinni oni dowiedzieć się, na czym polega sprzedaż, żeby dzienny utarg wprowadzał uśmiech na twarzy a nie prowadził do tego, że nie ma, co przeliczać, bo jest tak mało pieniędzy (inne szkolenia): ). Jeżeli widać gołym okiem, że biznes nie przynosi wymarzonych dochodów, to musimy spróbować coś zmienić. Na sto procent, odpowiednim początkiem okaże się szkolenie dla osób zatrudnionych z technik sprzedaży.