Jakim sposobem rozliczyć PIT przez internet. Krok po kroku

W jaki sposób rozliczyć PIT? Kalkulowanie podatku PIT to doroczna bolączka wielu rodaków. Należy jednakże o tym pamiętać, ażeby później nie mieć problemów z urzędem podatkowym. Jak rozliczyć PIT przez internet? Gdzie odnaleźć wniosek PIT? Poniżej odnajdziecie informator, jak rozliczyć podatek PIT. Dowiecie się także, kiedy uzyskacie zwrot podatku, a również jakie są najczęstsze błędy przy wypełnianiu PIT-u.

Do końca kwietnia musimy wypełnić oraz złożyć zeznanie podatkowe. Wiemy o tym doskonale, bo co roku data jest ta sama. Niemniej jednak połowa z nas wypełnienie PIT 37 zostawia na ostatni moment. W urzędach podatkowych największe kolejki zawsze tworzą się w ostatniej połowie kwietnia. Odkładając, a potem składając arkusz w pośpiechu, narażamy się na stres a także pomyłki, o które bardzo łatwo. Przeważnie zapominamy o podpisie. Wtedy urząd wzywa nas do jego uzupełnienia i trzeba się fatygować po raz drugi. Mylimy także NIP zakładu pracy ze swoim NIP-em. Pamiętajmy, że można wpisać w deklarację po prostu własny PESEL.

Opisany temat opisaliśmy z myślą Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją opinię, czy podoba Ci się ten wpis. Daj nam znać – przejdź do strony sklep biurowy wrocław .

Czasami gubimy się w tabelkach oraz mylimy rubryki, przykładowo przychód i dochód.

rozliczenie PIT 37

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Dosyć częstym błędem jest też zaznaczanie przez współmałżonków opcji, że rozliczają się razem, w czasie kiedy jedno z nich, prowadząc przedsiębiorstwo, powinno odprowadzać podatek liniowy. Ogonków na razie nie ma, więc warto z tego skorzystać. Przesyłając deklarację już teraz, możemy się spodziewać, że szybko otrzymamy zwrot podatku. To, jak szybko dostaniemy pieniądze, zależy od kilku czynników: czasu złożenia PIT 37, sposobu, w jaki to zrobimy oraz podania lub nie podania numeru konta bankowego. Najprędzej zwrot uzyskają te osoby, które złożą zeznanie możliwie szybko, drogą elektroniczną oraz podadzą swój numer konta . Mogą się oni spodziewać pieniędzy w czasie około dwóch tygodni. Częstokroć zwrot przychodzi błyskawicznie, po paru dniach.

Rozliczenie podatku dochodowego przez internet jest bardzo łatwą formą dokonania tego kłopotliwego do tej pory obowiązku. Dzięki temu, iż możemy deklarację posłać drogą elektroniczną, unikamy ogonków w urzędach skarbowych i pocztowych oraz mamy pewność, że deklaracja została wypełniona dobrze. Po pierwsze szczędzimy czas, możemy to robić w każdej chwili w domu. Wymogiem jest posiadanie komputera z dostępem do internetu. Musimy także zainstalować odpowiednią wtyczkę, która umożliwia nam realizację tego rozliczenia. W czasie wpisywania informacji system poprowadzi nas „za rękę”, kroczek po kroczku, podkreślając potencjalne błędy, a również przeliczy za nas część merytoryczną zeznania, zatem poprawnie policzy podatek (sprawdź koniecznie – księgowość płock) od pozyskanego dochodu.