Niskobudżetowe wysyłki zagraniczne – jak zrobić to mądrze i nie przepłacić? Wysyłamy i obserwujemy paczkę dzięki platformie w internecie.

Gdy mamy w planach wysyłanie dużej ilości przesyłek zagranicznych, oczywiście korzystna dla naszego portfela będzie opcja tanich paczek. Warto przefiltrować witryny internetowe i cenniki wiodących firm kurierskich, by wybrać najlepiej i by dość niewysoka cena nie niosła za sobą dość niskiej jakości.

Przesyłka

Autor: alison_gor
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie rynek oferuje bardzo szeroki wybór usług kurierskich w naprawdę atrakcyjnych cenach, bez żadnych ograniczeń i przymusu podpisywania umów. Oczywiście, naszym przeznaczeniem jest bezproblemowe nadanie przesyłki, a oczekiwaniem jest błyskawiczne i niczym niezakłócone dostarczenie jej do adresata Sporym udogodnieniem dla nadawcy paczki jest też możliwość monitorowania drogi realizowanych zamówień. Dobrze jest znaleźć firmę, która proponuje tanie przesyłki zagraniczne do wszystkich państw na terenie Unii Europejskiej.

Zanim przygotujemy swoją paczkę, zapoznajmy się z podstawowymi wymaganiami opakowania i ich oznaczania, bowiem podczas transportowania oraz sortowania, paczki mogą być narażone na wibracje, wstrząsy oraz uszkodzenia mechaniczne, więc aby zagwarantować im maksymalne bezpieczeństwo, warto zapakować ją według instruktażu w taki sposób, żeby nasza paczka, nawet z kruchą zawartością, dotarła do odbiorcy w doskonałym stanie.

Dobrze, kiedy parton pakowy jest grubszy, ewentualnie niepewne miejsca można wzmocnić szarą taśmą. Dodatkowo wolne przestrzenie w kartonie powinny być zapełnione, w ten sposób by zawartość przesyłki nie mogła się bez kontroli ruszać. Świetnym wypełnieniem są wiórki styropianowe albo wiórki z niszczarki. Towar nie powinien dotykać kartonu pakowego i stykać się ze sobą.

Tanie przesyłki zagraniczne możemy opłacić przelewem bez opuszczania domu. Wszystko idzie szybko i sprawnie, więc w ciągu kilku dni nasz adresat będzie mógł cieszyć się oczekiwaną paczką. Zanim kurier dostarczy przesyłkę do drzwi (sprawdź elektrozaczep do drzwi) naszego odbiorcy możemy śledzić, gdzie się ona znajduje wpisując jej numer przewozowy w przeznaczonym do tego miejscu na platformie internetowej naszej firmy kurierskiej (przeczytaj tutaj). Żeby dokonać dobrego wyboru, możemy użyć pomocnej porównywarki, która uwzględnia kraj, do którego chcemy coś nadać, ciężar i wielkość pakunku.