Kremowanie zwłok, alternatywa dla osób, którzy nie chcą mieć miejsca na cmentarzu.

Bez wątpienia jeszcze ogromniejszą popularnością cieszy się kremacja zwłok. Ma ona swoich zwolenników jak i przeciwników, jednakże widząc ilość zakładanych firm obejmujących kremację, można swobodnie powiedzieć, iż rośnie grupa zwolenników. Czym jest właściwie kremowanie zwłok? Jest to odprawienie pogrzebu, w którym chodzi o spalenie ciała.

Współcześnie stosuje się do niej profesjonalnego pieca kremacyjnego, posiadającego dwie komory co najmniej. Jest on rzeczywiście tak zrobiony, iż osoby przebywające na pogrzebie mają możliwość, jeżeli tylko chcą oglądać wkładanie do niego zwłok. Sam przebieg kremacji zawiera niezwykle dużo odcinków, a finalnie bliscy zmarłego dostają urnę z prochami. Profesjonalne usługi

Krematoria na dzień dzisiejszy są szczególnie powszechne. Każdy rejon może pochwalić się kilkoma miejscami, jakie prowadzą transport zwłok i ich kremację. Na dzień obecny stanęło ich niespełna dwadzieścia.

Kremacja ciał

Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com

Skąd się pojawia popularność takiej postaci pochówku? Przede wszystkim zwyciężają względy finansowe, cmentarze są pełne, brak na nich miejsca, i na pewną sprawę skromnej a także prościej magazynować urnę, aniżeli dbać i pielęgnować groby (trwały nagrobek Wrocław). Krematoria są niezwykle popularne wśród nowego pokolenia, które nie posiada żadnych historycznych wspomnień z paleniem zwłok.

Proces spalania ciał to koszt pomiędzy 600 a 750 złotych, dodatkowym nakładem jest cena trumny kremacyjnej (od 400 zł) a także zapłata za miejsce w kolumbarium, jakie uwarunkowane jest od miejscowości. Też za przejazd trzeba uiścić opłatę, kwoty zależne są od przedsiębiorstwa przewozowej. Na tą chwilę wszelki koszt kremacji jest znacznie mniejszy, niż wysokość cen za pogrzeb (www.fotoporcelana.net) tradycyjny i utrzymanie grobu. Artykuł dzięki uprzejmości: Memento

Statystyki pokazują, iż na dzień dzisiejszy co trzeci pogrzeb w Polsce to kremacja zwłok, jej poplecznicy mówią, iż jest to technika pochówku niedroga, estetyczna, higieniczna oraz dobra dla środowiska. Nie można więc zataić, iż będzie miała coraz więcej zwolenników, gdyż jej zalety mówią same za siebie. To, co ziemia wykonuje przez 20 lat krematoria osiągają przez maksymalnie parę godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *