Skąd bierze się fenomen gier na przeglądarkę?

W świecie gier online ostatnie lata upływają na wzroście gier dostępnych dzięki przeglądarkom. Dają one graczom dwie możliwości wejścia w świat wirtualny – przez sam portal gry lub też po pobraniu instalatora gry na własny dysk. Drugi z wariantów gwarantuje więcej wyborów, wirtualnych „fajerwerków”, a co za tym idzie, daje więcej atrakcji.

Sukces jakim cieszą się gry na przeglądarkę to głównie zasługa dostępności i darmowości. Żeby móc w nie zagrać niepotrzebne są pieniądze ani żadne licencje, wystarczy że dokonamy szybkiej rejestracji na portalu i gotowe. Zostaje już tylko wdrożenie się w wirtualny świat, przechodzenie następnych poziomów czy zdobywanie umiejętności. To zależy wyłącznie od czasu, który poświęcimy naszej wirtualnej przygodzie.

Gry przeglądarkowe

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com

Atrakcyjności grom na przeglądarkę dodaje fakt, że na portalach mogą mierzyć się zarówno koledzy jak i ludzie z drugiego końca globu. Nie wypada narzekać na nudę i brak partnera – jeśli ktoś ze znajomych nie może, prawdopodobnie znajdziemy za chwilę osobę, która chętnie rozegra z nami partyjkę lub pojedynek, a którą sprawdzimy po nicku. Jest to najzwyczajniejsza nazwa gracza, zwykle odsyłająca do kluczowych statystyk w światku gry – odwiedź stronę możliwości podglądnięcia konkurenta w mgnieniu oka zweryfikujemy na jakim jest on poziomie.

Chcesz przeczytać coś równie interesującego? Ekstra, ta strona (http://www.copyline.pl/) na pewno okaże się dla Ciebie pożyteczna, ponieważ przeczytasz tam dużo tego typu informacji.

W kontekście gier nastawionych na konfrontację pozwala to unikać nierównego pojedynku, śmierci, a tym samym rozpoczynania wszystkiego od początku. Takiego scenariusza wszyscy gracze online obawiają się najmocniej. Tak więc klikając w ikonkę obok nazwy gracza możemy podejrzeć statystyki konkurenta, jego umiejętności, czy istotne w batalii wskaźniki siły ognia.

Wyróżniki graczy online niełatwo sprecyzować w dość ogólny sposób bez wchodzenia w konkretne gry – w „sportowych” liczą się rankingi i passy, w przypadku gier strategiczno-ekonomicznych liczy się więcej czynników pobocznych, które wyznaczają ścieżkę naszego rozwoju i tym podobne.

W grach bitewnych już na samym początku możemy uczyć się sztuki walki zgodnej z zasadami i regulaminami gry. Im szybciej dozbroimy się, zmodyfikujemy siłę ognia, tym większe okażą się nasze szanse na wygranie z równym i lepiej dozbrojonym kontr-graczem. Jest to bowiem kluczowa karta przetargowa by zostać graczem nie do zajechania przez konkurencję w świecie wirtualnej batalistyki.