Ogrodzenie jako wizytówka domu

Ogrodzenie terenu na którym znajduje się nasz wymarzony dom, jest niczym symboliczne zwieńczenie naszego dzieła. Ogrodzenie drewniane, murowane czy metalowe? Możliwych konstrukcji jest sporo, zatem którą wybrać?

Drewno, wygląda naprawdę dobrze. Ale mimo, że urodziwe, co pewien czas musi być poddawane zabiegom konserwacji. Nie jest odporne na szkodliwe działanie promieni słonecznych, deszcz a także uszkodzenia mechaniczne.

Alternatywą dla drewna są betonowe płyty ogrodzeniowe, wyróżniające się wytrzymałością na wysokie i niskie temperatury, wiatr, śnieg itp. Popularne i w dobrych cenach, idealnie nadają się do grodzenia większych działek – na mniejszym terenie mogą niestety zabierać zbyt dużo miejsca oraz sprawiać wrażenie przytłaczającej ciężkości.
Albowiem murowane ogrodzenie (źródło) – mimo, że odporne – może spowodować, iż będziemy czuli się oddzieleni od świata „zewnętrznego”. Wtedy powinny nas zainteresować ogrodzenia panelowe. Są lekkie wizualnie, funkcjonalne i wytrzymałe.

Ogrodzenie

Autor: ht BeverlyLR
Źródło: http://www.sxc.hu

Na tyle mocne, by zapewnić spokój, a przy tym na tyle prześwitujące, by mieć pogląd na to, co się dzieje poza nim.
Ogrodzenia tego rodzaju szybko zastąpiły ogrodzenia zbudowane z tzw. siatki ślimakowej, gdyż w odróżnieniu od siatki zbudowane są z odrębnych modułów, tworzących całość dopiero po zamontowaniu. W momencie powstałych zniszczeń możliwa jest więc bezproblemowa konserwacja lub naprawa, bez potrzeby demontażu reszty ogrodzenia. ogrodzenia (więcej Anotis z Wrocławia) panelowe (link) wyróżnia trwałość, odporność na niedogodne warunki klimatyczne i niewysoka cena. Ich montaż nie zajmuje wiele czasu, co w kontekście placów budowy, czy w momentach gdy zależy nam na szybkich efektach – ma nie lada znaczenie.

Podobnie przedstawia się ich demontaż, który nie zajmuje wiele czasu i nie przysparza większych trudności. Jeżeli jesteśmy zainteresowani tego typu ogrodzeniem, wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę: producenci paneli ogrodowych. Więcej na
Najtańszym, o wysokich wartościach ozdobnych rozwiązaniem są żywopłoty. Zielona bariera jest trudna do pokonania a przy tym pełni funkcję naturalnego ekranu akustycznego. A do tego pięknie wygląda…