Rys historyczny maszyny drukującej – od Gutenberga aż do drukarek

Powołanie do życia pierwszej maszyny drukującej datuje się na 600 rok naszej ery, a zdarzenie to było dokonane w Azji. W rejonie Europy proces ekspansji przemysłu poligraficznego rozgrywał się o wiele wolniej. Za rewolucję w branży uznaje się wprowadzenie do życia maszyny Gutenberga wynalezionej w połowie XV wieku. Co zmieniło się od tamtej pory? Ogólnie zmieniło się wszystko. Dojrzenie możliwości płynących ze zdolności mnożenia książek bez przymusuzatrudniania skrybów czy ręcznego przepisywania ksiąg miało olbrzymi wpływ na poziom bytowania typowych ludzi.

druk kolorowy

Źródło: pixabay

Rozpowszechnienie druku sprawiło, iż książki były znacznie tańsze, co otwarło drogę do szkolnictwa osobom, którzy nie mieli okazji sobie pozwolić na luksus wiedzy.wejdź dalej kluber barrierta kluber barriertaZ upływem lat przemysł poligraficzny rozwinął się, zdobywając swój szczytowy punkt w dzisiejszy świecie, udostępniając każdemu liczne techniki powielania treści na przykład druk cyfrowy. Dzisiejsi ludzie mają dostęp nie tylko do licznych książek, gazet, miesięczników. Poprzez osiągnięcia techniki każdy może nabyć osobiste wizytówki w atrakcyjnej cenie. Ogromna oferta rynku drukarskiego sprawia, że każdy znajdzie coś satysfakcjonującego, nie obciążając boleśnie stanu konta – więcej informacji .

drukarnia

Autor: David J
Źródło: http://www.flickr.com

Warta polecania drukarnia na pewno będzie wyposażona w specjalne wielofunkcyjne drukarki stronicowe i coraz częściej drukarki 3D, stanowiące kompletną rewolucja na rynku.

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, sprawdź przykłady opublikowane pod tym linkiem. Z pewnością znajdziesz tu coś odpowiedniego dla siebie.

Aby zbudować metodą 3d pożądaną rzecz potrzeba wykonać lub wykupić skan 3d przedmiotu, który chcemy uzyskać. Możliwość ta z sukcesem jest wykorzystywana w wielu dziedzinach przemysłu do wytwarzania gotowych produktów, takich jak zabawki, elementy dekoracyjne bądź odzież. W dalszym ciągu jednak maszyny tego typu traktowane są raczej jako ciekawostki techniczne, dlatego nie każda drukarnia musi być w nie zaopatrzona.

Porównaj: