W pojedynkę wyprawa w góry

Warto podróżować samotnie. Nie ma znaczenia czy jesteś kobietą, czy facetem, ile masz lat i jakie jest twoje doświadczenie. Jeśli czujesz, że na twojej drodze pragniesz samotności, po prostu uczyń to i odważ się ruszyć z domu samemu.

sprawdź więcej tutaj

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Łatwo mówić, ale jak się do tego zabrać? Jak zacząć swą samotna przygodę, kiedy dotychczas podróżowało się tylko z kimś? Poniżej rady, które mogą w tym dopomóc. Odnoszą się one do górskich wędrówek, jednakże większą część z nich możesz bez problemu stosować również podczas podróży po obcym państwie.

Nie bój się podróżować w pojedynkę, jeżeli czujesz, że to lubisz i tego pragniesz, że leży to w twej naturze. Jeżeli odkryjesz, że podróżowanie w obecności innych nie daje ci przyjemności, a nawet męczy, od dzisiaj spróbuj pójść własną drogą. O ile nie masz żadnego doświadczenia w samotnych wędrówkach, rozpocznij od prostych a także krótkich szlaków, ostrożnie zwiększając trudności i dystanse. Rutyna przychodzi z biegiem czasu i przebytymi kilometrami. Nie warto skakać na nazbyt głęboką wodę. W najlepszym wypadku zrazisz się pierwszym fiaskiem i nigdy więcej nie spróbujesz. Jaka trasa jest idealna, by spróbować swojej pierwszej, indywidualnej wędrówki? Zacznij od poznawania interesujących punktów w twej okolicy, nawet jeśli są to proste, nizinne marszruty. Wybierz się tam na weekendową eskapadę z namiotem.

Jezioro w górach

Autor: Jayphen
Źródło: http://www.flickr.com

Weź z sobą niezbyt ciężki namiot jednoosobowy. Kiedy zobaczysz, że indywidualne wędrowanie jest tym, co uwielbiasz, wybierz się w niskie góry, przedłużając dystanse i kilometry które pokonujesz. Załóż wygodne buty north face, włóż do worka przeciwdeszczową kurtkę.

Pozyskuj informacje o miejscu, przez które idziesz. Zanim wybierzesz się w pojedynkę w góry, przestudiuj mapki oraz przewodniki, i porozmawiaj z tymi, którzy już tam byli. Naucz się nawigowania z planem oraz busolą. Dowiedz się, jakie ewentualne niebezpieczeństwa można spotkać w drodze. W kłopotliwych wypadkach podobne przygotowanie procentuje. Nie bój się zgubienia, niemniej jednak bądź na nie gotowy. Dobry wędrowiec to nie ten, który się nie gubi tylko taki, który dysponuje wystarczającym oprzyrządowaniem, rezerwą paliwa oraz pożywienia, aby móc odszukać drogę bez pośpiechu, a w przypadku potrzeby także rozbić namiot aby przeczekać, aż mgła opadnie, a deszcz minie.