Tuning, czyli jak odmienić cztery kółka – Zobacz jak możesz wykorzystać wydruk wodny!

To logiczne, że z biegiem czasu samochód traci swój pierwotny blask. Błyszczący jeszcze niedawno lakier staje się matowy, wnętrze już nas nie zachwyca jak w dniu kupna… Wówczas kierowcy, którzy traktują swój nabytek jako coś więcej niż tylko środek do przemieszczania się, decydują się na zmianę jego wyglądu.

Podstawą jest odnowienie lakieru, wymiana starych emblematów, listew i felg. Jeżeli nosimy się z zamiarem by pozostać z autem na dłuższy czas, warto dać upust motoryzacyjnym fantazjom i zainwestować w tuning wizualny, czyli zabiegi, które mają na celu zmianę wyglądu samochodu i jego stylistyki.

Zagorzali entuzjaści motoryzacji tuningowanie aut traktują jako demonstrację własnego stylu, modę, wyrażenie swojej indywidualności. Chcą stworzyć specyficzny, niepowtarzalny model samochodu. Tuning wizualny ma na celu zmianę wyglądu samochodu z zewnątrz i we wnętrzu. W środku aut jesteśmy w stanie zmienić praktycznie wszystko, zaczynając od foteli, kierownicy, zamontowania dodatkowego podświetlenia jak też wstawienia sprzętu audio, itd.Przy zmianach zewnętrznych auta najczęściej spotykamy się z zastosowaniem oryginalnych, aluminiowych obręczy, montażem sportowych tłumików, stosowaniem różnych dekoracji, spojlerów, zderzaków.

druk wodny

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Nowatorską, ale przyjętą z wielkim entuzjazmem metodą na szybką zmianę powierzchni jest tzw. Transferowy druk wodny. Opiera się ona na skopiowaniu wzoru na materiał, np. części karoserii lub felgę. Druk (wejdź https://www.tdruk.pl/druk-dtg/) wodny – jest niezniszczalny – pokryty jest warstwą lakieru. Powierzchnie wykańczane metodą hydrografiki są najwyższej jakości, łatwe w utrzymaniu, odporne na zarysowania, warunki atmosferyczne czy wysokie temperatury. Jest to znakomity pomysł na odnowienie nie tylko zużytych części motoryzacyjnych. Proces transferu wodnego umożliwia nam przekształcanie wyeksploatowanych przedmiotów codziennego użytku w przedmioty emanujące pięknem i oryginalnością.

Sposobów na zmianę wizualną jest bardzo dużo, a wszystko zależy od fantazji właściciela samochodu. Decydując się na takie zmiany, trzeba jednak uważać, by nie przekroczyć granicy dobrego smaku.

Zaintrygował Cię zaprezentowany wpis? Jeżeli tak, to z pewnością sprosta Twoim wymaganiom także bieżący materiał (http://www.s-performance.pl/), który stworzyliśmy w linku poniżej.

Zbyt wyszukany tuning nie będzie wyglądał dobrze, zaś my będziemy mieli problem z jego sprzedażą.