Strona główna » Temat: "architektura"

Przewodnik po Wrocławiu

Wrocław to często pomijany obszar naszej ojczyzny. Wrocławiu od kilkunastu lat prężnie się rozwija i zapewnia gościom coraz to więcej atrakcji, jakie wzbogaca ciekawa architektura. Zobaczcie, jakie punktu sugerujemy zobaczyć we Wrocławiu! Zaczniemy dosyć klasycznie, od Starówki. Starówka we Wrocławiu to miejsce wyjątkowe.Odrestaurowane kamienice, wąskie, klimatyczne ulice sprawiają, że Stare Miasto we Wrocławiu jest współcześnie jednym z piękniejszych w Polsce. Niemniej jednak podczas spaceru polecamy kierować uwagę na kilka najważniejszych zabytków Starego Miasta.

Kaszuby – czemu trzeba tam jechać

Kaszuby są takim regionem naszego kraju, który z punktu widzenia turystycznego przez dekady był niezauważalny. W ostatnim czasie władze tamtego regionu robią co w ich mocy, by pokazać niebywałe piękno tego miejsca. Należy przyznać, że robią to bardzo skutecznie, gdyż Kaszuby zaczynają przyciągać rzesze globtroterów z całej Polski. Warto tu przyjechać z kilku powodów. Każdy zakątek tegoż regionu może rozkochać nas swoimi pięknymi pejzażami.

Remonty domów

Zwiększający się kryzys na rynku wymusił na producentach obniżenie kosztów produkcji, jak również ceny finalnych produktów. Uwarunkowania te, dotyczą również budownictwa, rząd chcąc powstrzymać zastój gospodarczy robi co może aby zmniejszyć koszty materiałów budowlanych. Dlatego wielu z polaków mimo kryzysu i ogólnej zapaści gospodarczej decyduje się na kupno mieszkania lub remont domu. Jednak jak się okazuje, remont mieszkania to nie taka łatwa sprawa.

Last Minute w Portugalii lub w Turcji – polecane atrakcje

Urlop wakacyjny albo obejmujący każdą inną część roku dobrze jest spędzić poza granicami kraju. Nie jest jednak konieczne , by wyjeżdżać w daleką podróż. Są bowiem opcje ciekawego wypoczynku w Europie, i to wypoczynku zróżnicowanego, dopasowanego do indywidualnych upodobań.

Poznań – wyjątkowe miejsce, w którym warto zatrzymać się na kilka dni

Podróżując po świecie, odwiedzamy kolejne stolice i niewielkie miasteczka, które nas oczarują, przeniosą w czasie lub pozwolą na chwilę odciąć się od codzienności. Jednocześnie zapominamy jak wiele do zaoferowania mają polskie miasta. Jednym z nich jest Poznań, gdzie ciekawa architektura przeplata z uspokajającą przyrodą.