Strona główna » Temat: "architektura"

Last Minute w Portugalii lub w Turcji – polecane atrakcje

Urlop wakacyjny lub też uwzględniający każdą inną część roku dobrze jest spędzić poza granicami kraju. Nie jest jednak konieczne , by udawać się w daleką podróż. Są bowiem opcje ciekawego wypoczynku w krajach europejskich, i to wypoczynku zróżnicowanego, dopasowanego do indywidualnych upodobań.

Przewodnik po Wrocławiu

Wrocław to częstokroć pomijany obszar naszego kraju. Wrocławiu od paręnastu lat prężnie się rozwija i zapewnia podróżnikom coraz więcej atrakcji, które ubogaca ciekawa architektura. Zobaczcie, jakie punktu sugerujemy zobaczyć we Wrocławiu. Zaczniemy dość tradycyjnie, od Starego Miasta. Stare Miasto we Wrocławiu to miejsce wyjątkowe.Odrestaurowane kamienice, ciasne, klimatyczne ulice powodują, że Stare Miasto we Wrocławiu jest współcześnie jednym z piękniejszych w naszej ojczyźnie. Jednakże w czasie spaceru zalecamy kierować uwagę na kilka najważniejszych zabytków Starówki.

Roztocze – fantastyczne tereny na rodzinne wakacje

Roztocze to rejon położony na pograniczu Polski i Ukrainy i charakteryzujący się niezwykle urozmaiconą rzeźbą terenu. Niesamowicie współgrają tutaj ze sobą niestrome wzniesienia, bajkowe parowy i jary, malownicze rzeki i bukowo – jodłowe lasy. Wśród pięknego krajobrazu znakomicie prezentują się zabytki będące pamiątką po zamieszkujących tu dawniej przedstawicielach rozmaitych kultur.

Poznań – wyjątkowe miejsce, w którym warto zatrzymać się na kilka dni

Jeżdżąc po świecie, odwiedzamy kolejne stolice oraz małe miejscowości, które nas zachwycą, przeniosą w czasie bądź pozwolą na moment odciąć się od codzienności. Jednocześnie zapominamy jak wiele do zaoferowania mają polskie miasta. Jednym z nich jest Poznań, gdzie interesująca architektura przeplata z uspokajającą naturą.

Świnoujście i Rewal – sprawdź czy warto tam jechać

Świnoujście latem nie ma prawa narzekać na niedobór zainteresowania ze strony globtroterów. Do tego miasteczka turystycznego położonego blisko granicy polsko-niemieckiej przyjeżdżają nie tylko nasi krajanie, ale także nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy, którzy niezmiernie cenią sobie okoliczne plaże jak również atrakcyjne ceny, które mogą ich spotkać za ich wschodnią granicą. Niższe ceny jak również i wysoki standard to ważne argumenty, które zdecydowanie przemawiają za zobaczeniem i spędzeniem wolnego czasu właśnie w Świnoujściu.