Strona główna » Temat: "awaria"

Punkty wykonywania badań i kontroli – jaka jest ich funkcja?

Firmy produkujące maszyny są zobowiązane do przestrzegania procedury oceny zgodności swoich maszyn zgodnie z wymaganiami określonej prawem dyrektywy (tak zwanej Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE), jaka opisuje znormalizowany poziom bezpieczeństwa, gwarantujący swobodny przepływ produktów na terenie UE. Poprzez wystawienie oświadczenia zgodności i oznaczenie jej znakiem CE gwarantują oni, że urządzenie czy towar spełnia wszystkie zasadnicze wymagania tej dyrektywy dotyczące zdrowia i ograniczenia do minimum źródeł niebezpieczeństwa.

Posiadanie swojego samochodu to bardzo duża wygoda w życiu codziennym

Posiadanie swojego samochodu to bez wątpienia ogromna wygoda w życiu codziennym. Ale wiąże się to również z pewnymi obowiązkami, których nie można pomijać gdyż konsekwencje tego będą bardzo bolesne. Pierwszym z tego typu obowiązków będzie przypilnowanie odpowiedniego stanu technicznego samochodu. Każdy bez wyjątku samochód żeby móc poruszać się po ulicach musi być sprawny technicznie, a potwierdzeniem tego będzie wykonywane co roku techniczne badanie.

Jakim sposobem współczesny człowiek chroni się przed katastrofami?

Współcześnie w sumie każda osoba mieszkająca w krajach rozwiniętych ma dostęp do komputerów, internetu i sprzętu elektronicznego. Na sieci komputerowej bazuje działanie różnych instytucji, sklepów oraz firm, toteż jej awaria na pewno niosłaby ze sobą dość bolesne skutki.

Sklep z częściami do auta

Wiele razy widzieliśmy amerykańskie filmy, gdzie na złomowisko jechało parę ludzi i szukało części zamiennych w rozpadających się autach. W USA takie rzeczy są czymś normalnym, ale u nas w Polsce raczej nie przejdą. Jeśli, więc chcemy kupić jakąś część mamy dwie opcje albo iść do mechanika, który może akurat ma to, co jest nam potrzebne, albo poszukać w sklepach z częściami samochodowymi.