BIWAK

BIWAK

Kajaki i Pilica

Wolny weekend, czy to wiosną, czy latem dobrze jest zaplanować z pewnym wyprzedzeniem. Warto przygotować się na bardziej aktywne formy wypoczynku. Nie trzeba przy tym konieczne wyjeżdżać z kraju, aby zafundować sobie cudowne wakacje. Spływy kajakowe Pilicą mogą stanowić doskonałą okazję do sprawdzenia własnej kondycji i miłego spędzenia czasu. Takie spływy kajakowe są szczególnie polecane tym osobom, które dysponują odrobiną wolnego. Jest to najlepsza oferta dla ludzi młodych i aktywnych lub też dla uczniów szkół, jak także całych rodzin.

Jakie fachowe zaopatrzenie ma obowiązek posiadać każdy harcerz?

Harcerstwo cieszy się obecnie niezwykle sporą sławą i dużo osób, zarówno dzieci jak również młodzieży decyduje się na wejście do drużyny harcerskiej. Bezsprzecznie harcerstwo wiąże się z znakomitymi przygodami a także świetną zabawą, chociaż jest to również dobra szkoła życia, która świetnie uczy młodych ludzi tego, jak radzić sobie z rozlicznymi wyzwaniami.

Pomysł na wakacje

Ahoj przygodo! Zbliża się lato, a wraz z nim okres wakacyjnych wyjazdów. Nie każdej osobie pasuje spędzanie kolejnego urlopu nad hotelowym basenem. Dla takich ludzi doskonałą alternatywą może być na przykład wyjazd pod namiot nad rzekę, albo w odległy zakątek gór. Świetnym pomysłem jest też wyjazd za granicę, w nieznane. Gdy mamy ochotę na to by wakacje spędzić aktywnie i ciekawie zaplanujmy tego rodzaju przygodę.

Latarki czołowe opłaca się kupić taniej online

Nowoczesne latarki czołowe, w porównaniu z wcześniejszymi rodzajami są lekkie i nadzwyczaj wydajne. Nawet przy zasilaniu dwiema małymi bateryjkami, czołówka jest w stanie dawać światło bez ustanku przez kilkadziesiąt godzin. Tak znaczną wydajność uzyskano przez zastosowanie oszczędnych źródeł światła i pełniejsze użycie energii elektrycznej baterii.

Manierka – niezbędne zaopatrzenie w trakcie biwakowania w lesie

Wybierając się na biwakowanie w lesie z pewnością wypada niezmiernie dobrze do tej wyprawy się przygotować, w szczególności jeżeli ma ona trwać nie jeden dzień albo weekend, ale dłuższy okres. Powinno się zadbać o zapas jedzenia, ciepłe ubrania, komfortowe i praktyczne buty, namiot i inne akcesoria przydatne w czasie biwaku, takie jak lornetka bądź kompas.

Wybieramy nowy namiot

Spędzenie nocy pod gołym niebem nie jest do końca miłe, w szczególności kiedy pogoda, czy fruwające insekty nie dadzą nam przyjemnie zasnąć. Na ekskursjach na łonie przyrody znakomicie sprawdzają się namioty. Ich głównym zadaniem jest osłona przed niepomyślnymi warunkami atmosferycznymi, opadami, lub palącym słońcem a także wiatrem, a także zapewnienie możliwe wygodnego snu.

Śpiwory mają zapewniać ciepło

Śpiwory mogą być w różnorakiej grubości

Kiedy udajemy się na biwak, powinniśmy być przyszykowani na to, że będziemy potrzebować paru niezbędnych rzeczy, bez których taki wyjazd nie ma szansy się udać. Przez to w pierwszej chwili powinniśmy spojrzeć na śpiwory i zadecydować, które z nich będą dla nas odpowiednie. Mamy szansę kupić takie, które będą rozpinane na całej długości, więc łatwiej będzie się w nie wchodziło, a w razie potrzeby, będziemy mogli z nich robić pojedyncze, spore przykrycie, ale możemy wybrać również takie, które w ogóle nie okazują się być rozpinane oraz wtenczas przypominają własnym wyglądem taką mumię. Poza tym różnią się one pomiędzy sobą grubością, zatem musimy się zastanowić, czy będziemy potrzebowali taki, który będzie nas grzał, czy wystarczy cienki, gdyż noce mają być ciepłe.

Przybornik na obóz

Co to znaczy “dobry obóz”? Czy dobry biwak, to taki, na którym była kapitalna atmosfera, czy ten, który był znakomicie spożytkowany czasowo (na przykład na prowadzenie zajęć)? A może dobry biwak, to ten, na który pojechało wielu harcerzy? A czy w takim przypadku obóz, na jakim było 8 osób jest kiepski? Wszyscy znamy reguły dobrej zbiórki.

W sytuacji, gdy planujesz wyprawę, powinieneś przygotować się pod kątem nabycia odzieży oraz wyposażenia

Z nadejściem cieplejszych dni pojawia się apetyt na różnorakie wyprawy oraz spacery. Nasi rodacy chętnie wyjeżdżają w góry, jak także zwiedzają pozostałe piękne miejsca w kraju. Do takich wypraw za każdym razem należy dobrze się przyszykować. Niezbędna bywa właściwa, nieprzemakalna garderoba oraz mocne a zarazem wygodne obuwie. Jeżeli planuje się dłuższy pobyt w jakimś miejscu, idealnie sprawdzi się inny sprzęt turystyczny. Co trzeba kupić?