Strona główna » Temat: "BIWAK"

Wybieramy nowy namiot

Sypianie pod gołym niebem nie jest miłe, zwłaszcza gdy pogoda, bądź latające owady nie dadzą nam przyjemnie zasnąć. Na wyprawach na łonie natury dobrze sprawdzają się namioty. Ich głównym zadaniem jest osłona przed niepożądanymi warunkami pogodowymi, opadami, bądź palącym słońcem a także wiatrem, a także zapewnienie bezpiecznego snu.

Latarki czołowe opłaca się kupić taniej online

Nowoczesne latarki czołowe, w porównaniu z wcześniejszymi rodzajami są lekkie i nadzwyczaj wydajne. Nawet przy zasilaniu dwiema małymi bateryjkami, czołówka może dawać światło bez ustanku przez kilkadziesiąt godzin. Tak ogromną wydajność zdobyto przez stosowanie ekonomicznych źródeł oświetlenia i pełniejsze przeznaczenie energii elektrycznej bateryjek.

Pomysł na wakacje

Ahoj przygodo! Nadchodzi lato, a razem z nim okres letnich wojaży. Nie wszystkim pasuje spędzanie kolejnego urlopu nad hotelowym basenem. Dla tych ludzi idealną alternatywą będzie na przykład wyjazd na biwak nad wodę, albo w cichy zakątek gór. Świetnym pomysłem jest też wyjazd za granicę, w nieznane. Jeżeli chcemy wakacje spędzić aktywnie i ciekawie zaplanujmy tego rodzaju przygodę.

Jakie fachowe zaopatrzenie ma obowiązek posiadać każdy harcerz?

Harcerstwo cieszy się dzisiaj niezmiernie sporą popularnością i dużo osób, zarówno dzieci jak także młodzieży decyduje się na wejście do drużyny harcerskiej. Bezsprzecznie harcerstwo wiąże się z wyśmienitymi przygodami a także kapitalną zabawą, niemniej jednak jest to również dobra szkoła życia, jaka świetnie uczy młodych ludzi tego, jak na przykład radzić sobie z różnymi wyzwaniami.

Manierka – niezbędne zaopatrzenie w trakcie biwakowania w lesie

Wybierając się na biwakowanie w lesie naturalnie wypada nadzwyczaj dobrze do tej wyprawy się przygotować, szczególnie jeśli ma ona trwać nie jeden dzień czy też weekend, lecz dłuższy czas. Powinno się zadbać o zapas jedzenia, ciepłe ubrania, wygodne i przydatne buty, namiot i inne akcesoria przydatne w czasie biwaku, takie jak lornetka bądź kompas.