BIWAK

BIWAK

Pomysł na wakacje

Ahoj przygodo! Zbliża się lato, a wraz z nim okres wakacyjnych wyjazdów. Nie każdej osobie pasuje spędzanie kolejnego urlopu nad hotelowym basenem. Dla takich ludzi doskonałą alternatywą może być na przykład wyjazd pod namiot nad rzekę, albo w odległy zakątek gór. Świetnym pomysłem jest też wyjazd za granicę, w nieznane. Gdy mamy ochotę na to by wakacje spędzić aktywnie i ciekawie zaplanujmy tego rodzaju przygodę.

Śpiwory mają zapewniać ciepło

Śpiwory mogą być w różnorakiej grubości

Kiedy udajemy się na biwak, powinniśmy być przyszykowani na to, że będziemy potrzebować paru niezbędnych rzeczy, bez których taki wyjazd nie ma szansy się udać. Przez to w pierwszej chwili powinniśmy spojrzeć na śpiwory i zadecydować, które z nich będą dla nas odpowiednie. Mamy szansę kupić takie, które będą rozpinane na całej długości, więc łatwiej będzie się w nie wchodziło, a w razie potrzeby, będziemy mogli z nich robić pojedyncze, spore przykrycie, ale możemy wybrać również takie, które w ogóle nie okazują się być rozpinane oraz wtenczas przypominają własnym wyglądem taką mumię. Poza tym różnią się one pomiędzy sobą grubością, zatem musimy się zastanowić, czy będziemy potrzebowali taki, który będzie nas grzał, czy wystarczy cienki, gdyż noce mają być ciepłe.

Przybornik na obóz

Co to znaczy “dobry obóz”? Czy dobry biwak, to taki, na którym była kapitalna atmosfera, czy ten, który był znakomicie spożytkowany czasowo (na przykład na prowadzenie zajęć)? A może dobry biwak, to ten, na który pojechało wielu harcerzy? A czy w takim przypadku obóz, na jakim było 8 osób jest kiepski? Wszyscy znamy reguły dobrej zbiórki.

W sytuacji, gdy planujesz wyprawę, powinieneś przygotować się pod kątem nabycia odzieży oraz wyposażenia

Z nadejściem cieplejszych dni pojawia się apetyt na różnorakie wyprawy oraz spacery. Nasi rodacy chętnie wyjeżdżają w góry, jak także zwiedzają pozostałe piękne miejsca w kraju. Do takich wypraw za każdym razem należy dobrze się przyszykować. Niezbędna bywa właściwa, nieprzemakalna garderoba oraz mocne a zarazem wygodne obuwie. Jeżeli planuje się dłuższy pobyt w jakimś miejscu, idealnie sprawdzi się inny sprzęt turystyczny. Co trzeba kupić?

Latarki czołowe opłaca się kupić taniej online

Nowoczesne latarki czołowe, w porównaniu z wcześniejszymi rodzajami są lekkie i nadzwyczaj wydajne. Nawet przy zasilaniu dwiema małymi bateryjkami, czołówka jest w stanie dawać światło bez ustanku przez kilkadziesiąt godzin. Tak znaczną wydajność uzyskano przez zastosowanie oszczędnych źródeł światła i pełniejsze użycie energii elektrycznej baterii.

Kajaki i Pilica

Wolny weekend, czy to wiosną, czy latem dobrze jest zaplanować z pewnym wyprzedzeniem. Warto nastawić się na bardziej aktywne formy odpoczynku. Nie potrzeba przy tym wcale wyjeżdżać z kraju, by zafundować sobie niesamowite wakacje. Spływy kajakowe Pilicą mogą być świetną okazję do sprawdzenia własnych możliwości ,a także miłego spędzenia czasu. Takie spływy kajakowe są szczególnie zalecane tym osobom, które dysponują odrobiną wolnego. Jest to doskonała opcja dla osób młodych i aktywnych bądź dla uczniów szkół, jak i całych rodzin.

Jakie fachowe zaopatrzenie ma obowiązek posiadać każdy harcerz?

Harcerstwo cieszy się aktualnie ogromnie dużą renomą i multum osób, zarówno dzieci jak także młodzieży decyduje się na wejście do drużyny harcerskiej. Na pewno harcerstwo wiąże się z znakomitymi przygodami a także wyśmienitą zabawą, niemniej jednak jest to także dobra szkoła życia, jaka wybornie uczy młodych ludzi tego, jak na przykład radzić sobie z przeróżnymi wyzwaniami.

Manierka – niezbędne zaopatrzenie w trakcie biwakowania w lesie

Wybierając się na biwakowanie w lesie z pewnością wypada niezmiernie dobrze do tej wyprawy się przygotować, w szczególności jeżeli ma ona trwać nie jeden dzień albo weekend, ale dłuższy okres. Powinno się zadbać o zapas jedzenia, ciepłe ubrania, komfortowe i praktyczne buty, namiot i inne akcesoria przydatne w czasie biwaku, takie jak lornetka bądź kompas.

Wybieramy nowy namiot

Spędzenie nocy pod gołym niebem nie jest do końca miłe, w szczególności kiedy pogoda, czy fruwające insekty nie dadzą nam przyjemnie zasnąć. Na ekskursjach na łonie przyrody znakomicie sprawdzają się namioty. Ich głównym zadaniem jest osłona przed niepomyślnymi warunkami atmosferycznymi, opadami, lub palącym słońcem a także wiatrem, a także zapewnienie możliwe wygodnego snu.