Strona główna » Klasa-str » przygoda » Dlaczego warto zapisać dziecko do harcerstwa? Co w ten sposób zyska?

Dlaczego warto zapisać dziecko do harcerstwa? Co w ten sposób zyska?

Rodzice zapisując swoje pociechy na zajęcia pozalekcyjne, chcą by dziecko czerpało jak najwięcej z w ten sposób spędzonego czasu. Jakie warto wymienić zalety z harcerstwa?
Trzeba mieć na uwadze to, iż tego typu zajęcia nie powinny całkiem budzić skojarzeń z przykrym obowiązkiem

. Oczywiście, uczenie się języka albo gra na instrumencie to z pożytkiem spędzone godziny, natomiast nie możemy przesadzać ze zbyt dużą ilością obowiązków. Dlatego harcerstwo wydaje się świetnym wyborem. Dziecko z pewnością będzie chodziło z przyjemnością na tego typu zajęcia oraz nosiło z dumą krzyż harcerski.
krzyż harcerski

Autor: http://pixabay.com
Źródło: http://pixabay.com
panorama - wakacje

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Bycie w harcerstwie to doskonała okazja do nawiązania silnych przyjaźni, nawet takich pielęgnowanych latami. W końcu spędza się z harcerzami z grupy sporo czasu, głównie na różnych obozach czy wycieczkach. Tego typu wycieczki to okazja do nauki jak być samodzielnym. Normalnie, jest dosyć ciężko nauczyć swoją pociechę radzenia sobie bez rodziców. Z kolei w tym wypadku, dzieje się to jakby naturalnie. Dziecku tego typu doświadczenie jest ogromnie potrzebne. Czasem bowiem za długo trzyma się je pod kloszem, przez co później gorzej radzi sobie w życiu. Coś dla prawdziwych Zuchów: znaczek zucha.

fotografia ślubna

Krzyż harcerski to nie tylko kolejna odznaka, to również ważna nauka, która ma wpływ na charakter. W tym miejscu dziecko może uczyć się dyscypliny, szacunku do historii i innych ludzi, może nauczyć się uczynności jak również ofiarności oraz o wiele więcej. To cała masa przydatnych cech charakteru, które ukształtują z niego kogoś wartościowego. Całkiem popularny produkt: .

.
Jeżeli nasze dziecko ma mało lat to może na początek być zapisane do zuchów. Znaczek zucha to przedsmak harcerstwa. Dziecko będzie miało czas, by zżyć się z kolegami. Nigdy nie jest zbyt wcześnie na tego typu zdobywanie doświadczeń.
, , , ,