Strona główna » Klasa-str » przygoda » Dlaczego najlepiej wysłać dziecko do harcerstwa? Jakie zalety dzięki temu zyskujemy?

Dlaczego najlepiej wysłać dziecko do harcerstwa? Jakie zalety dzięki temu zyskujemy?

Harcerstwo to na pewno prawdziwa szkoła życia dla każdej dorastającej osoby, to nauka oraz szkoła, jaka z pewnością bardzo wpłynie na nasze dziecko

. Tak więc na pytanie, czy powinniśmy zapisać tam nasze dziecko, odpowiedź wydaje się prosta: ależ tak!
Harcerze, dość często z braku wiedzy, odbierani się jako nudziarze, samo natomiast harcerstwo jak dość dziwaczna organizacja młodzieżowa, która zabawia się w małoletnie wojska. To oczywiście nieprawda, stereotyp, który powtarzają osoby, które nigdy nie miały z taką organizacją nic wspólnego. Tak naprawdę trudno wyszukać osobę, byłego harcerza, który nie wspominałby dobrze takiego okresu związanego z harcerstwem.

infrastruktura

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Źródło: http://www.flickr.com

Nawet jeżeli powinni zawsze ubierać stroje harcerskie i pojawiać się na apelu, niezależnie od różnorodnych okoliczności, to właściwie bierze się to z tradycji harcerstwa, z wartości, które są tam wpajane. Harcerstwo dla naszego dziecka będzie najbardziej odpowiednie z wielu powodów. Z pewnością pozna tam ludzi, z którymi przyjaźń będzie kontynuował do końca życia. Co interesujące, w środowisku harcerzy wiele powstaje związków partnerskich, a nawet małżeństw.

Nie dziwmy się, że, te wszystkie zbiórki, biwaki czy obozowiska potrafią zbliżać do siebie ludzi. Tak zdobywane znajomości w okresie dorastania nigdy nie giną, bo dzisiaj utrzymanie kontaktu nie jest żadnym kłopotem. Pełna oferta: oferta.

. Mamy przecież telefony komórkowe czy internet, a jednocześnie ciągle funkcjonuje tradycyjna poczta. Co do samego uczestniczenia w harcerstwie, to dzieci radują się z nowych wyzwań, z tego, iż mająj pagony dla harcerzy oraz pozostałe emblematy, co podkreśla ich przynależność. Ciekawe dane:
, , ,