kurort

kurort

Nie tylko Zakopane

Jeśli myślisz o wypadzie nad Podhale, zastanów się, czy nie warto odwiedzić inną miejscowość niż wybierane przez większość turystów Zakopane. Podhale ma w sobie sporo fajnych miejsc, które są niedoceniane przez krajan. Najlepszym przykładem jest urokliwa Białka Tatrzańska, która rozciąga się tylko 20 kilometrów od Stolicy Tatr. Jest to spokojna i mała wieś górska, która gwarantuje masę atrakcji dla przyjezdnych.

Gdzie poszukiwać tanich kwater?

Mamy dla Was parę przydatnych wskazówek gdzie szukać niedrogich noclegów. Każdy z całą pewnością znajdzie dla siebie odpowiednią opcję.
Hotele. W w największym stopniu podstawowej opcji hotele proponują nam pokoje z łazienką.

Dbaj o siebie podczas urlopu

Okres letni to dla większości z nas świetna pora, by wreszcie zatroszczyć się o własne zdrowie, także duchowe. Zwykle, w ciągu całego roku bywamy zaganiani i nie mamy najzwyczajniej czasu, aby w odpowiedni sposób zająć się sobą. Na dodatek, jesteśmy cały czas nastawieni na niemiłe sytuacje, które źle odbijają się na naszym zdrowiu. Nasza codzienna dieta również nie zachwyca. Dostarczamy naszym komórkom za mało potrzebnych witamin i minerałów, przez co czujemy się przemęczeni. Także dlatego szybciej dopadają nas rozmaite choroby.

Urlop w górach

Nasze góry zwykle są łączone z Zakopanem, lecz w rejonie Podkarpacia można napotkać parę innych miejsc, które warto zwiedzić w wakacyjny czas. Omawiamy dwa najciekawsze miasteczka, które rekomendujemy tego lata.

Sposoby na wakacje w Europie – plaża czy góry?

Jest wiele metod na spędzanie wolnego czasu. Sposoby te są nierzadko zależne od indywidualnego gustu, ale również od możliwości finansowych oraz od pory roku. Dla większości osób termin urlop przywodzi na myśl jedynie letnie wakacje. Wybierają oni w większości przypadków odpoczynek bierny, najlepiej w miejscach, gdzie jest ciepło i blisko do morza.

Najczęściej wybierane kierunki wyjazdów na wakacje, co można zaoferować turystom szukającym większych atrakcji.

Wielu ludzi przy okazji zbliżających się wakacji ma spory kłopot, gdzie się na nie udać. Do dyspozycji jest przecież tyle przepięknych miejsc w naszym kraju, a przecież i na południu Europy kuszą wspaniałe plaże, słoneczna pogoda i mnóstwo atrakcji. W naszym kraju największą popularnością w wakacyjnym okresie cieszą się głównie trzy rejony, to znaczy Wybrzeże, Mazury i Góry.

Spędź wczasy nad Bałtykiem

Sopocka plaża

Autor: maciekbor
Źródło: http://www.flickr.com/
Na wczasy wyczekujemy z utęsknieniem cały rok. Pracując za biurkiem, myślimy o wyczekiwanych momentach lenistwa.Przeważnie wyobrażamy siebie na piaszczystej plaży, w cieniu dorodnej palmy, z kolorowym koktajlem w ręce. Ta upragniona wizja dodaje nam sił i pomaga doczekać do wymarzonego urlopy. Tylko gdzie tym razem się udać?

Złota jesień człowieka

Kiedy ktoś staje się emerytem, sporo złych rzeczy może się pojawić. Politolodzy, którzy systematycznie badają demografię Polski, wiedzą, że po przejściu na emeryturę powtarza się spory procent śmiertelności wśród ludzi starszych. Jest tak dlatego, gdyż nieraz człowiek na emeryturze przestaje widzieć sens żywota, który wcześniej realizował przede wszystkim w zawodzie.

Wakacyjny wyjazd? Wybierz polskie morze.

Obecnie Polacy posiadają bardzo szeroki wachlarz opcji wakacyjnych do dyspozycji. Możemy udać się w międzykontynentalną przeprawę do Ameryki albo Australii. Wyskoczyć na romantyczny wyjazd do Paryża lub Rzymu. Albo grzać się na chorwackiej plaży. Lecz pomimo tak wielu, różnych alternatyw, nadal wielu Polaków typuje polskie morze jako kierunek swej wycieczki. Nic w tym zaskakującego, ostatnimi laty pogoda nas rozpieszcza, dodatkowo warunki w nadmorskich kurortach są dużo powyżej przeciętnej.

Kołobrzeg, Władysławowo…jedziemy nad morze!

Nadmorski Kołobrzeg jest miejscem, które kojarzy nam się w szczególności z letnim okresem wakacyjnym, który skupia się w Polsce głównie na okolicach Bałtyku. Co roku miasto to próbuje skorzystać z tego faktu, i pozyskać pieniądze z działań typowo turystycznych. Miasto Kołobrzeg ma do tego wszelkie predyspozycje.

Planujmy tropikalne wczasy – jak należy się za to zabrać?

Urlop to bez wątpienia jeden ze szczególnie oczekiwanych okresów w roku. Wielu z nas decyduje się na wzięcie wolnego w okresie wakacyjnym, ponieważ jest to szczególnie atrakcyjny moment w licznych kurortach turystycznych. Osoby decydujące się na tropikalne wycieczki, wczasy nierzadko organizują w innych terminach, dopasowując je do warunków atmosferycznych w określonej lokalizacji. Jak zaplanować taki urlop?

Myślisz o wakacjach na Karaibach? To żaden problem, można wykupić wycieczkę last minute oraz cieszyć się karaibskim odpoczynkiem

Każdego roku nadchodzi ten moment, kiedy trzeba wymyślić, jak spędzi się wakacje. To naprawdę przyjemna czynność, lecz równocześnie wielkie wyzwanie. Polscy turyści z chęcią wykupują turnusy w krajowych i zagranicznych kurortach, często wybierając te położone nad morzem. Coraz większym uznaniem wyjeżdżających cieszą się również wyprawy egzotyczne.

Nad Bałtyk na wakacje

Upragnione wczasy już za pasem. Gdy codzienne sprawy nas przygniatają, brak nam pozytywnej energii i osłabia nas rozbrajające lenistwo, to wyraźny komunikat, że odpowiedni czas pomyśleć o słusznym urlopie. Nim jednak znów odwiedzimy słoneczną Grecję, czy Hiszpanię, weźmy pod rozwagę nasze morze.