Na ryby do Skandynawii – realizuj swoje pasje

Ponure kryminały to nie jedyny atut naszego skandynawskiego sąsiada. Szwecja polskim rybakom dała się poznać jako rewelacyjne miejsce na…

wyprawy wędkarskie (polecamy szczególnie na ). Znakomite łowiska czekają w zatokach, strumieniach i jeziorach. Nielegalne łowiectwo tam zupełnie nie występuje, a tereny wędkarskie nie toną w śmieciach.

Warto wiedzieć, że 4 najrozleglejsze jeziora kraju – Hjälmaren, Vättern, Storsjön i Vänern nie wymagają konieczności posiadania licencji. Turystyka wędkarska to jest pasja! A na jakie ryby możemy zapolować w tym raju dla rybaków?

W szwedzkich wodach dominuje szczupak. Jest go o wiele więcej, niż nad Wisłą, a na dodatek regularniej trafiają się spore okazy. Oczy wam wyjdą na wierzch, kiedy na końcu żyłki ujrzycie ponad 10 kilogramową rybę! Sezon na szczupaka trwa okrągły rok, bo w tygodniach zimowych można go wyławiać z przerębli. Inne niż szczupak ryby często tu łapane to sandacz, troć, łosoś, pstrąg i okoń. Szczególnie ten ostatni w Skandynawii osiąga imponujące wymiary. To, co w naszym kraju zwykle jest rekordem, w północnej krainie często okazuje się przeciętnym wynikiem.

Najchętniej wybierane łowiska w Szwecji to jeziora Yxern (południe), Nedre Dalälven, Vänern, Vättern, rzeki Torneälven, Kaitumälven i Byskeälven i Zatoka Hanö. To w te miejsca urządzane są zazwyczaj wyjazdy wędkarskie. Piszę tu o opłacanych wycieczkach na ryby (Perfect-Przeprowadzki – tylko konkretne informacje przejdź do nas po linku) z zewem przygody, tworzonych przez dobre biura podróży. Takie oferty da się zobaczyć w dużej liczbie w sieci. W cenie pakietu dostajemy najczęściej licencje na połów, transport morzem lub powietrzem, instruktora lub pomoc rezydenta na miejscu i dokładne mapy skandynawskich łowisk.

Polecamy samodzielnie pogrzebać w Internecie, by wybrać odpowiednie warunki i ceny takich imprez. Możemy sprawić, że nasza szwedzka wycieczka na ryby stanie się życiowym doświadczeniem!