Strona główna » Klasa-str » przygoda » Wczasy w siodle

Wczasy w siodle

Czasu coraz to skromniej, wakacje coraz bliżej, dziecko zniecierpliwione – co roku ten sam scenariusz, zatem gorączkowe poszukiwania wyśnionego obozu dla swoich pociech rozpoczęte! W poniższym artykule pokażemy jak uniknąć tejże stresującej sytuacji a także posłać dziecko na kapitalną przygodę w stadninie koni.

zielone szkoły w Bieszczadach

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze, odpowiedz sobie na zapytanie – jaki jest cel wczasów w siodle? Chcesz, by Twoje dziecko za wszelką cenę polepszało umiejętności jeździeckie, czy starczy dobra rozrywka i hipoterapia? Między jazdami nauka oporządzania, opieka nad swym koniem, karmienie i pozostałe stajenne prace? Czy też interesują je inne aktywności – piłka siatkowa, tenis, pływanie? Odpowiedź na owe pytania na pewno pomoże Ci w dokonaniu odpowiedniego doboru.

Poza tym – wybierz rodzaj obozu, np. na . Pośród licznych propozycji dostępnych na rynku bez trudu można wyróżnić 3 podstawowe rodzaje obozów.

Obóz sportowy. Dziedzina dużych ośrodków, jakie zatrudniają szkoleniowców różnego typu dyscyplin – od specjalistów tenisa stołowego i odnowy biologicznej do szkoleniowców surwiwalu, czy wspinaczki skałkowej. Tak też wyglądają podejmowane działania każdego dnia, zacząwszy od nauki jazdy konnej po szachy, bądź karate. Liczba zajęć blokuje jedynie infrastruktura ośrodka.

dzieci na koniach

W interesującym nas temacie, a więc zapleczu jeździeckim, najczęściej są to place na świeżym powietrzu, bez zadaszenia. W razie niesprzyjającej pogody jazda konna nie odbywa się z przyczyny braku hali. Kiedy jazda konna (zapraszamy serdecznie) nie jest priorytetem dla Twego malucha, nie ma potrzeby rozwijania swych umiejętności, a chce po prostu spędzić aktywnie swoje wakacje – to z pewnością sportowy obóz spełni jego oczekiwania.

Obóz jeździecki – rekreacyjny. Sfera małych i średnich stadnin koni, jakie stawiają na rodzinną, nastrojową atmosferę. Dziecko przebywa w towarzystwie osób, które mają wspólne zamiłowania. Nawiązuje znajomości, przyjaźnie, jakie okazują się często być nadzwyczaj trwałymi. Niewątpliwą atrakcją każdego obozu konnego są wyjazdy w teren – nie mamy tutaj żadnych „korytarzy” i innych wymysłów, żadnych ograniczeń.

Niezależność panuje również na placach maneżowych – pełnowymiarowych, z dobrym podłożem. Komplikacją nie jest także pogoda – ośrodki tego typu mają zazwyczaj krytą halę.

, , ,