Strona główna » Temat: "podróż"

Urlopu przyszedł czas!

Urlop już blisko. Wydaje się, że do wakacji zostało nam jeszcze wiele czasu, ale to jedynie złudzenie. Jednak czas szybko płynie. Trzeba już dziś zrobić rozeznanie, znaleźć renomowane

Przewozy zagraniczne

Wrzesień to najlepszy okres na podróże. Większość Polaków wróciło już z urlopu, tak więc te najczęściej uczęszczane szlaki turystyczne nie będą już tak oblegane. Jest to świetna wiadomość dla tych ludzi, którzy nie tolerują wielkich tłumów. Warto brać też pod uwagę fakt, że sezon już minął, a więc ceny za rozmaite usługi turystyczne, takie jak na przykład miejsca w hotelach, czy wejściówki, mogą być niższe. Trzeba wykorzystać ostatnie dni lata i wyruszyć na jakąś ciekawą wycieczkę.

Polacy coraz częściej wybierają egzotyczne podróże

Polaków decydujących się na egzotyczne wycieczki po sezonie nieustannie przybywa. I nie powinno to nikogo dziwić ponieważ urlop po sezonie to zdecydowanie dobry pomysł. Przede wszystkim jesienne urlopy zazwyczaj pozwalają zapomnieć o ścisku na plażach i wspierają domowy budżet.

Ekwipunek na wyprawę górską lub rowerową

Nadchodzą wielkimi krokami cieplejsze miesiące, w czasie których, długo przed startem wakacji, wielu ludzi wybiera się na piesze i rowerowe podróże. Jest to bardzo ciekawe z niektórych względów rozwiązanie – zapewnienie sobie wypoczynku, zanim na szlakach górskich, polach namiotowych i w pensjonatach pojawi się armia urlopowiczów – jednak potrzeba do tego silnego charakteru i fizycznej kondycji, a na pewno solidnego stanu zdrowia.