Polski

Polski

Marzą ci się atrakcyjny zagraniczny urlop? Skorzystaj z wczasów organizowanych w niemieckich biurach podróży

Pogoda w Polsce niejednokrotnie płata figla, zatem tak wiele osób jest zdecydowanych na wakacje za granicą. W Grecji, Hiszpanii lub Egipcie mamy pewność, że będziemy grzać się w cieple słońca, nie zaś chodzić pod parasolką, myśląc czy cieplejsza aura przyjdzie nim powrócimy do domu. Niestety nie każdy ma szansę na taki urlop, ponieważ nie da się zaprzeczyć, iż wczasy poza granicami są kosztowne.

Dlaczego warto zobaczyć Chorwację?

Organizując wycieczkę na wczasy z najbliższymi najważniejsze jest odnalezienie kompromisu. Urocze, ulokowane niedaleko naszego kraju państwo – Chorwacja – stanowi cel wycieczek wielu żądnych przygód turyści. Patrząc na kraj taki jak apartamenty w Chorwacji powinno się zabukować odpowiednio wcześniej, to jest przed rozpoczęciem sezonu. W tym czasie ceny są są niewysokie, a proponowane atrakcje na najwyższym poziomie. Chorwacja stanowi też doskonałą bazę wypadową dla dalekich wycieczek, za czym przemawiają przede wszystkim atrakcyjne dla urlopowiczów ceny.

Na jakim poziomie mówisz w języku angielskim? Czy jest Ci niezbędna pomoc tłumacza z angielskiego?

Kogo by nie spytać wszyscy mówią po angielsku. Wiadomo mówimy o grupie wiekowej do 30 lat, bo starsi nawet nie mają takich pewności, skoro nigdy nie uczyli się tego języka. Z czego to się bierze? Angielski opanował wszystko, otacza nas z każdej strony, już trudno przed nim się schować. Automatycznie więc chcemy za tym nadążyć i czasem dodajemy sobie potrzebnego animuszu. Kiepsko, kiedy przychodzi moment próby. Stajemy się wtedy bezbronni, jak małe dzieci.

W jaki sposób dobrze uczyć się polskiego?

Powszechnie sądzi się, że język polski jest jednym z najtrudniejszych języków świata, toteż jego nauka może sprawiać sporo problemów. Dużo Polaków nie wie, jak odpowiednio napisać konkretne wyrazy lub mają kłopoty ze składnią. Jednak w miarę wzrostu znaczenia Polski na arenie międzynarodowej, popularność języka także jest dużo większa

.

Autem, autobusem, „na widelca”? Jak podróżować po polskich ziemiach?

Jak się po Polsce jeździ? Wydaje się, że bez rewelacji, przecież każdy, kto choć raz czekał na spóźniony pociąg czy podróżował wiekowym autobusem, będzie wychwalał, że posiada własny samochód. Jednocześnie taki stan powoli ulega zmianie, może nie w każdej sferze, bo przykładowo Polskie Koleje Państwowe mają jeszcze wiele do nadrobienia. Jak jednakże prezentuje się to w innych sferach?