Strona główna » Temat: "śpiwory"

Sprzęt wspinaczkowy

Większość interwencji służb ratowniczych dotyczy niewłaściwego dostosowania miłośników wspinaczki w górach do wymagających warunków terenowych. Nieprzygotowanie jest o tyle rażące, że ludzie wybierające się w góry nierzadko nie znają nawet numeru telefonu do właściwych służb. Był to jeden z głównych powodów, dla którego w Polsce wprowadzono numer alarmowy 112. Góry to bardzo niebezpieczne tereny, w szczególności w okresie zimowym czy wczesno wiosennym, gdy utrzymuje się jeszcze śnieg. Doświadczeni miłośnicy górskich wędrówek zawsze oglądają prognozę pogody oraz obecne warunki pogodowe które panują na miejscu, kontrolują także ostrzeżenia lawinowe, ale przede wszystkim są wyposażeni w odpowiednią dla tego rodzaju warunków odzież.

Co trzeba kupić na górską wycieczkę

Przygotowanie na eskapadę górską jest bardzo znaczące - chwiejna i kapryśna pogoda, nagłe obniżenie temperatury w górach są nierzadkie. Chociaż wycieczka w góry to zdrowa forma spędzania wolnego czasu, to może się groźnie skończyć, jeśli nieprawidłowo się przygotujemy. Pamiętajmy, dobre buty górskie to mus, porządne plecaki górskie i odzież to druga rzecz.

Atrakcyjne namioty

Urlop czy to wiosną, czy latem dobrze jest planować z pewnym wyprzedzeniem. Warto nastawić się na bardziej aktywne formy wypoczynku, może nawet pomyśleć o wyprawie w góry albo o biwaku? Aby trafnie dokonać wyboru najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem i dowiedzieć się jakie namioty biwakowe warto kupić.

W co obligatoryjnie musimy wyekwipować się na górską wyprawę?

Nie da się zanegować faktu, że turystyka to jedna ze sprawdzonych metod na zorganizowanie własnego wolnego czasu. Dla wielu z nas jest to świetna rozrywka, dzięki jakiej będziemy mogli skutecznie zapomnieć o wszelakich problemach. Przeważnie także nie możemy doczekać się okresu wakacji, kiedy to uda się nam na długi czas odmienić nasze środowisko.

Pomysł na wakacje

Ahoj przygodo! Nadchodzi lato, a razem z nim okres wakacyjnych wyjazdów. Nie wszystkim odpowiada spędzanie następnego urlopu nad hotelowym basenem. Dla takich ludzi świetną alternatywą może być przykładowo wybranie się pod namiot nad jezioro, albo w odległy zakątek gór. Świetnym pomysłem jest też wyjazd za granicę, w nieznane. Jeśli mamy ochotę na to by wakacje spędzić aktywnie i ciekawie zaplanujmy tego typu przygodę.