Strona główna » Temat: "śpiwory"

Sprzęt wspinaczkowy

Większa część interwencji GOPR dotyczy niewłaściwego przygotowania miłośników wspinaczki w górach do trudnych warunków związanych z terenem. Nieprzystosowanie jest tak bardzo rażące, że ludzie wybierające się w góry niekiedy nie znają nawet numeru alarmowego do służb ratowniczych. Był to jeden z zasadniczych powodów, dla którego na terenie kraju wprowadzono numer telefonu 112. Góry to bardzo niebezpieczne tereny, szczególnie w okresie zimowym czy wczesno wiosennym, gdy utrzymuje się jeszcze śnieg. Doświadczeni amatorzy górskich wędrówek zawsze sprawdzają prognozę pogody oraz obecne warunki pogodowe które panują na miejscu, kontrolują także ostrzeżenia lawinowe, ale przede wszystkim posiadają odpowiednią dla takich warunków odzież.

Pomysł na wakacje

Ahoj przygodo! Nadchodzi lato, a razem z nim okres letnich wojaży. Nie wszystkim pasuje spędzanie kolejnego urlopu nad hotelowym basenem. Dla tych ludzi idealną alternatywą będzie na przykład wyjazd na biwak nad wodę, albo w cichy zakątek gór. Świetnym pomysłem jest też wyjazd za granicę, w nieznane. Jeżeli chcemy wakacje spędzić aktywnie i ciekawie zaplanujmy tego rodzaju przygodę.

Wybierasz się w góry? Kup wysokiej jakości buty trekkingowe.

Kiedy przychodzi czas urlopowy, zastanawiamy się, gdzie spędzić ten wolny czas. Statystyki różnych biur podróży przedstawiają, że w zimie urlopowicze wolą udawać się w góry. Jeśli i Ty jedziesz w góry, w tym artykule przeczytasz, które rzeczy będą w czasie urlopu nader pomocne.

Atrakcyjne namioty

Odpoczynek czy to wiosną, czy latem należy planować z określonym wyprzedzeniem. Warto nastawić się na bardziej czynne formy odpoczynku, może nawet pomyśleć o wyprawie w góry albo o biwaku? Aby trafnie wybrać najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samą kwestią i dowiedzieć się jakie namioty biwakowe dobrze kupić.