światło

światło

Nowoczesne malowanie po szkle

Szyba nie musi być tylko prześwitującym fragmentem szkła. Nudne przezroczyste szyby powoli odchodzą do lamusa. Coraz częściej są zamieniane na dekoracyjne naklejki na szybę. Są to różnego rodzaju motywy, którymi można zasłonić nawet całą szklaną powierzchnię. Szybę można również urozmaicić dzięki naklejce w ładnym odcieniu, która nałożona na całą powierzchnię szkła, dokładnie osłoni środek pokoju. Nie musimy się martwić, że z powodu aplikacji w naszym pokoju będzie ciemniej: w środku pozostanie taka sama ilość światła jak po powieszeniu białej firanki.

Jak powstały lampy stołowe?

Niewielu z nas ma świadomość, jak długą drogę przebyły lampy stołowe, od ich pierwszej formy do obecnego kształtu. Mawia się, że ujarzmienie ognia to prawdziwy moment narodzin cywilizacji. Ludzkość pozbywała się obawy przed ciemnością i chłodem i rozwój ruszył z miejsca. Oświetlenie zawsze miało wielką rolę w ludzkiej innowacyjności.

Reklama zewnętrzna

Plakaty, które są zbudowane w formie grafiki i słów, ludzkość używa już od wieków. Kiedy w XX wieku naukowcy wydostali na światło dzienne rzymskie miasto Pompeje, które zostało przysypane przez popioły i zniszczone lawą z eksplozji pobliskiego wulkanu, zauważyli tam plakaty reklamowe, przypominające współczesne billboardy.