Warto udać się na Wschód

Wschodnie rejony Europy są jeszcze słabiutko eksplorowane przez rodaków. Tysiące rodaków latem jedzie na egipskie i tunezyjskie plaże, jedynie niewielka garstka fanów wschodnich cywilizacji stawia na wyprawę do Rosji i innych ościennych krajów. To znaczny błąd.

Ciężko zrozumieć czemu tak mało Polaków jeździ na słoneczny Krym. Ten piękny półwysep oferuje przepiękne plaże, lazurowe Morze Czarne i mnóstwo zabytków, które warto zobaczyć. Pejzaże są zbliżone do tych, które można ujrzeć na riwierze francuskiej, a ceny pobytu i jedzenia są o wiele niższe.

Wycieczki na Białoruś

Źródło: www.oliviaforever.pl

Poza tym na Krymie istnieją wyjątkowe pozostałości po grekach i genueńczykach. Bardzo interesującym miejscem dla każdego, kto zna dzieje Polski, jest Jałta. W tym znanym kurorcie można zwiedzać biały pałac, w którym w 1945 trójka przywódców Aliantów tworzyła powojenne granice naszego kraju.

Wartym uwagi kierunkiem podróży może być dawny Królewiec. To idealne miejsce dla gości, którzy pragną przeżyć coś całkowicie wyjątkowego. W tym obszarze są pozostałości ZSRR – niektórzy turyści odnoszą wrażenie, że czas tam stanął.

Kaliningrad to też wyśmienite miejsce, w które można udać się w celach ekonomicznych – jakiś czas temu rząd naszego kraju mocno ułatwił prawo o tamtejszym ruchu transgranicznym. Najbardziej wygodnym miastem, z którego można wybrać się do Kaliningradu, jest Gdańsk. Żeby odszukać ostatnie oferty firm turystycznych w stolicy Pomorza, trzeba do wyszukiwarki internetowej wstawić sformułowanie „biuro podróży paintball gdańsk – sprawdź https://www.magnumarena.pl/asg -”.

Dużą barierą w podróżowaniu do kraju Puszkina są obowiązkowe wizy do Rosji. Ich otrzymanie jest potrzebne, by przejechać przez granicę. Osiągnięcie ich nie jest jakoś trudne, należy jednak nie zapominać, że trzeba się o nie starać na długi czas przed trasą. Jeśli chodzi o wizy na Białoruś, są one trudniejsze do otrzymania, jednak nie można poddawać, biuro podróży Olivia Forever pomoże.