Strona główna » Temat: "woda"

Turcja – niesamowity kraj kontrastów

Poszukując atrakcyjnego miejsca do wakacyjnego wypoczynku, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę Turcję i to naprawdę z wielu powodów.


O Turcji zwykło się mawiać , że jest to państwo kontrastów i przy bliższym poznaniu tego kraju, nie sposób nie potwierdzić tego stwierdzenia. W czym te kontrasty widać najlepiej? To tutaj właśnie antyczne, niepowtarzalne zabytki występują tuż obok niezwykle nowoczesnych metropolii.

Budki dla ptaków

Człowiek w trakcie dynamicznego rozwoju technicznego druzgocąco wpłynął na środowisko. Toksyczne wyziewy z tysięcy fabryk zepsuły wodę i powietrze. Wieloletnie eksploatowanie lasów zniszczyło sporo wyjątkowych ekosystemów i uczyniło, że do atmosfery idzie mniej życiodajnego tlenu, powstającego właśnie dzięki bogatej florze. Dużo gatunków zostało mocno skrzywdzonych przez szkodliwą działalność ludzkości.

Gdzie spędzić fantastyczny weekend majowy?

Pewnie nie powiem nieprawdy, jeżeli rzeknę, że obecnie Polacy uwielbiają weekendy majowe. Myślę, iż te majowe dni to niezwykła okazja na to by wreszcie wypocząć, zażyć relaksu, najzwyczajniej w świecie podładować nieco akumulatory - do wakacyjnego urlopu. Pragnę zwłaszcza polecić w tym momencie wizytę na Mazurach. Przecież Mazury to bez dwóch zdań jedna z najwspanialszych krain znajdujących się na obszarze naszego kraju. To generalnie wspaniałe, że Mazury leżą na terytorium naszego kraju - a nie zawsze tak bywało!

Egzotyczne wczasy z całą rodziną

Złociste plaże, krystalicznie przejrzysta woda - to wakacyjne marzenie wielu rodzin. Z jakiego powodu miałoby pozostać niezrealizowane? Wystarczy odwiedzić biuro podróży oraz wybrać ofertę dla siebie i swoich najbliższych.