Strona główna » Klasa-str » przygoda » Wrocław i Gdańsk – czy warto się wybrać?

Wrocław i Gdańsk – czy warto się wybrać?

Jest wiele punktów w Polsce, które warte są zobaczenia. Duże miasta posiadają swój specyficzny urok. Poza oczywistymi miastami, które są zwykle wymieniane, czyli Warszawą i Krakowem, istnieje jeszcze dużo innych, wartych zobaczenia miast. Ich zalety wynikają z rozmaitych czynników. Może to być duża liczba zabytków architektury czy sztuki, wspaniałe widoki, czy też szczególna lokalizacja miasta.

Wrocław

Źródło: www.morguefile.com

Jest dużo punktów w Polsce, które warte są odwiedzenia. Wielkie miasta mają swój charakterystyczny urok. Poza typowymi propozycjami, które są zwykle wymieniane, czyli Warszawą i Krakowem, jest także wiele pozostałych, wartych zwiedzenia miast. Ich walory wynikają z różnych czynników. Może to być bogactwo obiektów zabytkowych, wspaniałe krajobrazy, lub też charakterystyczne położenie miasta. W każdym mieście są urokliwe miejsca, znane jedynie niektórym mieszkańcom i warte odkrycia. Do takich miast z całą pewnością należą Wrocław i Gdańsk. Ich cechą wspólną na pewno jest to, że posiadają bardzo duży dostęp do wody, choć jej źródła są inne.

Wrocław

Gdańsk

Autor: MrSco

Wrocław nie bez powodu zwany jest „miastem stu mostów”. Zlokalizowany jest nad brzegiem Odry, która posiada wiele odnóg. Z tej racji w prawie każdym punkcie Wrocławia jest dostęp do wody, a co za tym idzie – most. Mosty w mieście niejednokrotnie zachwycają swym pięknem. Do najbardziej znanych zaliczyć można Most Grunwaldzki, będący dobrym przykładem mostu wiszącego. Interesującym miejscem jest Most Tumski, który od jakiegoś czasu słynie z tego, że zakochani zostawiają na nim kłódki ze swoimi inicjałami. W mieście jest dużo punktów, gdzie można przenocować. „Hotel we Wrocławiu” to hasło, na które można otrzymać bardzo wielką liczbę rezultatów. Oferta hoteli we Wrocławiu jest urozmaicona pod względem kosztów i standardu, więc każdy odwiedzający może znaleźć tam coś optymalnego. We Wrocławiu znajduje się także wiele parków, składających się na spory obszar zieleni, służący spędzaniu wolnego czasu.Gdańsk – w serwisie-> https://www.magnumarena.pl/

Gdańsk jest szóstym co do wielkości miastem w Polsce. Jego niewątpliwym atutem jest lokalizacja. Położony jest bowiem na wybrzeżu. Słynie przede wszystkim z faktu, że jest miastem portowym. Należy także do czołówki najstarszych miast w Polsce. Z tego powodu jego starówka jest niezwykle ciekawym punktem do zwiedzania. Podobnie jak w przypadku Wrocławia, znaczną część miasta tworzą tereny zielone w postaci licznych parków. Hotel w Gdańsku również nie stanowi trudnego do odnalezienia celu. W mieście i jego okolicy znaleźć można tysiące miejsc, udzielających noclegów odwiedzającym. Ogromnie ważnym miejscem pod względem historycznym jest Westerplatte, półwysep będący symbolem wybuchu II wojny światowej.

, , , ,